Wydanie nr 115/2024, Środa 24.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Saba
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Za nami weekend debiutów malborskich pływaków.

MAL WOPR. Za nami weekend debiutów malborskich pływaków. fot. MAL WOPR Malbork
Zapewne każdy sportowiec pamięta swoje pierwsze zawody. Miniony weekend z pewnością zapadnie w pamięci trójce pływaków MAL WOPR Malbork, którzy wzięli udział w swoich pierwszych zawodach.

Dla 12-letnich zawodników malborskiego klubu - Igora Wiercińskiego i Yaroslava Troskchy wyjazd do Torunia na zawody „Pływam na medal z Kopernikiem” był debiutanckim występem na pływackich arenach. Obaj chłopcy pojechali do grodu Kopernika po naukę i doświadczenie.

- „Yaroslav startował trzykrotnie. O ile w stylu dowolnym wyraźnie górę wziął stres, bowiem na dystansie 50m zajął szesnaste, a na dwukrotnie dłuższym dwudzieste miejsce, o tyle popularną żabką spisał się znakomicie. Dystans dwóch długości pływalni pokonał w czasie 41,86s i zajął bardzo wysoką, szóstą lokatę. Igor z kolei stawał na słupkach startowych dwukrotnie ścigając się na sprinterskich dystansach 50m stylami dowolnym i grzbietowym. Wyraźnie lepiej „leżał mu” grzbiet, w którym uzyskał czas 45,46s i zajął miejsce jedenaste” – wyjaśnia Iwona Ciecholewska z MAL WOPR Malbork.

W Toruniu startowało blisko 570 młodych zawodników z 35 klubów pływackich.

- „Zajęte przez naszych chłopaków miejsca, ale przede wszystkim „złapanie bakcyla”, cieszą i dają wielkie nadzieje na ich wzmożoną pracę treningową” – dodaje Iwona Ciecholewska.

Kolejnym debiutantem w MAL WOPR był Kacper Stambłowski, który wraz z doświadczonym kolegą klubowym Kamilem Czarnotą wziął w sobotę, 16 grudnia udział w 14. Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, które odbyły się w Kościerzynie. Na starcie tych znaczących zawodów stanęło 233 zawodników z 17 klubów z całej Polski. Zważywszy na rangę zawodów i fakt, że do Kościerzyny zjechali najlepsi ratownicy w naszym kraju, o zdobyciu medali raczej nie można było marzyć.

-Nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony. Ponieważ obaj na co dzień trenują pływanie, najlepiej wypadli w konkurencjach, w których najważniejsze są umiejętności pływackie. Debiutant Kacper z czasem 3:30,17s zajął w konkurencji „200m super ratownik” miejsce 15, zaś Kamil w wymagającej konkurencji „200m z przeszkodami” z czasem 2:15,18s uplasował się na bardzo wysokim, szóstym miejscu. Kamil dorzucił też do swoich zdobyczy w Kościerzynie ósmą lokatę w konkurencji „200m super ratownik” i trzy rekordy życiowe w konkurencjach, w których startował już w tym sezonie w lidze ratownictwa województwa pomorskiego. Obaj nasi zawodnicy startowali w Kościerzynie pięciokrotnie. Suma uzyskanych przez nich punktów we wszystkich wyścigach ostatecznie uplasowała siedemnastoletniego Kamila na 13 miejscu w zestawieniu juniorów, a rok młodszy Kacper w tym samym zestawieniu był dwudziesty szósty” – informuje Iwona Ciecholewska. - „Udział w tak wysokich rangą zawodach oraz nabyte doświadczenie to największa zdobycz jaką przywieźli malborczycy z Kościerzyny. Liczymy, że to dopiero początek ambitnych startów naszych pływaków na zawodach ratowniczych”.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.