Wydanie nr 52/2024, Środa 21.02.2024
imieniny: pokaż (3 imiona)Eleonora, Piotr, Gumbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Nauczycielka z Technikum nr 3 wzięła udział w warsztatach w Parlamencie Europejskim.

Malbork. Nauczycielka z Technikum nr 3 wzięła udział w warsztatach… fot. Technikum nr 3 w Malborku
Na zaproszenie Biura Parlamentu Europejskiego w Warszawie, nauczycielka języka angielskiego w Technikum nr 3 w Malborku, wicedyrektorka ds. opiekuńczo – wychowawczych, a także Starsza Ambasador programu Szkoła-Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS) Agnieszka Jeromin wzięła udział w warsztatach w Parlamencie Europejskim w Brukseli organizowanych dla nauczycieli i edukatorów z krajów członkowskich Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii.

W dniach 22-23 listopada Agnieszka Jeromin, jako jedna z dwóch przedstawicielek naszego kraju, uczestniczyła w wydarzenia pn. „Bringing formal and non-formal educators together” z udziałem nauczycieli ze szkół średnich oraz edukatorów z organizacji pozarządowych, zajmujących się na co dzień aktywną pracą z młodzieżą w zakresie edukacji europejskiej.

Technikum nr 3 w Malborku informuje, że w parlamentarnej sali Yehudi Menuhina zebrało się łącznie stu uczestników reprezentujących wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej oraz Wielką Brytanię.

- „Pomimo bardzo dużej liczby osób, organizatorzy przygotowali i poprowadzili spotkanie w taki sposób, aby każdy miał możliwość swobodnej wypowiedzi i podzielenia się swoimi spostrzeżeniami – na forum publicznym, w mniejszych lub większych grupach dyskusyjnych czy w formie niewerbalnej z hasłami odpowiadającymi poszczególnym punktom programu. Podczas całego spotkania, również w trakcie przerw, uczestnicy wymieniali się swoimi doświadczeniami w zakresie edukacji europejskiej młodzieży, zarówno w języku angielskim z przeróżnymi akcentami, jak i w języku migowym” - informuje szkoła. - „Jednym z elementów spotkania była prezentacja narzędzi, którymi można posłużyć się w codziennej pracy z młodzieżą – platformy SALTO z otwartymi zasobami dydaktycznymi i organizacyjnymi dla szkół i instytucji działających w ramach programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności, a także strony Learning Corner – kącika edukacyjnego z narzędziami do prowadzenia lekcji europejskich dla dzieci i młodzieży”.

Punktem kulminacyjnym warsztatów było Centrum Projektowania Kampanii, czyli praca w otwartych grupach dyskusyjnych nad działaniami inspirującymi i zachęcającymi młodzież do udziału w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

- „W wyniku działań każdy mógł zebrać własny „bank pomysłów” realnych do wprowadzenia w środowisku lokalnym. Wspólnie z przedstawicielami Działu Wsparcia Strategicznego oraz Działu ds. Młodzieży Parlamentu Europejskiego, uczestnicy opracowali również szereg narzędzi dydaktycznych i pomocy do wykorzystania na lekcjach europejskich z uczniami” - dodaje malborska „trójka”.

Czym przejmujemy się najbardziej w Europie? Co sprowadziło nas do Brukseli? Z czego jesteśmy najbardziej dumni jako obywatele swojego kraju oraz członkowie Unii Europejskiej? Jaki jest nasz największy sukces w pracy z młodzieżą? – to tylko część pytań, na które edukatorzy z sektorów formalnych i nieformalnych odpowiadali podczas warsztatów.

- „Bogate doświadczenia, różnorodny wachlarz działań oraz – niejednokrotnie zaskakujące – spostrzeżenia jakie uczestnicy mieli okazję wymienić na swój temat w otwartych, pełnych poszanowania dyskusjach w miłej atmosferze. Spotkanie w takim gronie otwiera umysł, poszerza horyzonty oraz daje motywację i siły do dalszego działania w codziennej pracy z młodzieżą, a – jak wiadomo – w Technikum nr 3 w Malborku zawsze stawiamy na edukację europejską na najwyższym poziomie” - podkreśla szkoła.

 

Zdjęcia: Technikum nr 3 w Malborku

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.