Wydanie nr 114/2024, Wtorek 23.04.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Adalbert, Wojciech, Gerard, Helena, Jerzy, Gabriela, Gerarda, Lena
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Michalina Kumkowska bezkonkurencyjna podczas zawodów w Grudziądzu.

MAL WOPR. Michalina Kumkowska bezkonkurencyjna podczas zawodów w Grudziądzu. fot. MAL WOPR Malbork
Z zawodów pływackich pn. „Mali Mistrzowie”, które odbyły się w Grudziądzu, 9-letnia zawodniczka MAL WOPR Michalina Kumkowska wróciła z dwoma złotymi medalami.

W sobotę, 25 listopada w Grudziądzu odbyły się zawody pn. „Mali Mistrzowie” z udziałem ponad 170 najmłodszych pływaków z 15 klubów. W zawodach, które mają wieloletnią tradycję, od samego początku istnienia klubu MAL WOPR zawodnicy z Malborka z sukcesami biorą w nich udział. Tam właśnie swoje pierwsze kroki stawiali późniejsi mistrzowie i mistrzynie Polski w barwach malborskiego klubu. Wszystko wskazuje na to, że i tym razem Malbork reprezentowany był przez bardzo obiecujących zawodników. Po raz kolejny najlepszą w zmaganiach dziewięcioletnich pływaczek okazała się Michalina Kumkowska.

- „Nasza zawodniczka startowała w Grudziądzu dwukrotnie i w obu swoich występach była bezkonkurencyjna. W konkurencji 50m stylem dowolnym z czasem nowego rekordu życiowego (36,52) wyprzedziła drugą na mecie pływaczkę z Torunia o 3,5s, zaś jedną długość pływalni pokonała w czasie 17,97s i tu przewaga wynosiła już blisko 5s. Wynik, który Michalina uzyskała w stylu dowolnym był najlepszym punktowo wynikiem startujących 9-latek, dzięki czemu nasza młoda pływaczka mogła cieszyć się z tytułu najlepszej zawodniczki” - cieszy się z sukcesu młodej pływaczki Iwona Ciecholewska z MAL WOPR.

Po zawodach w Grudziądzu o dużym pechu może mówić 10-letni Daniel Hotra, który również startował dwukrotnie i w obu swoich startach był dopiero czwarty. Tę samą pozycję zajął w klasyfikacji generalnej zawodników z rocznika 2013.

- „Na pocieszenie Daniel może zapisać na swoim koncie dwa rekordy życiowe w konkurencjach 50m stylem dowolnym oraz grzbietowym, które od soboty wynoszą odpowiednio 36,80s i 46,75s” - dodaje Iwona Ciecholewska.

Pływacy MAL WOPR intensyfikują swoje starty. W najbliższą sobotę, 2 grudnia liczna grupa zawodników jedzie do Olsztyna na doskonale zorganizowane zawody „Grand Prix Warmii i Mazur”. Czy malborscy zawodnicy wrócą z nich z kolejnymi sukcesami?

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.