Wydanie nr 167/2024, Sobota 15.06.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Bernard, Abraham, Edburga, Witold, Witosław, Jolanta, Wit, Leonida, Lotar, Angelina, Wisława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Działa już aplikacja Animal Helper – na ratunek zwierzętom.

Działa już aplikacja Animal Helper – na ratunek zwierzętom. fot. zdjęcie poglądowe
W województwie pomorskim, pilotażowo, została uruchomiona aplikacja Animal Helper, która działa podobnie jak numer 112, ale dla zwierząt. Jej celem jest bowiem ratowanie zdrowia zwierząt.

Nie zawsze wiemy, gdzie zgłosić się o pomoc, gdy widzimy błąkającego się pieska lub doszło do jego potrącenia, a co gorsza, gdy jesteśmy świadkami jego złego traktowania przez właściciela. Od teraz – na początek w województwie pomorskim – do tego służyć ma darmowa aplikacja Animal Helper, która pozwoli na szybszą reakcję odpowiednich służb.

- „Animal Helper to aplikacja, która ma na celu ratowanie zdrowia zwierząt. Nie tylko skróci czas reakcji służb w przypadku zagrożenia życia, ale również pomoże rozbudować prozwierzęce społeczeństwo, świadome i wyczulone na krzywdę wobec bezbronnych zwierząt, które będzie żywo reagować zawsze, gdy domowe, gospodarskie lub dzikie zwierzę będzie w potrzebie” - wyjaśnia pomysłodawca tej aplikacji, czyli Fundacja Psia Krew.

Aplikacja jest ogólnodostępna i darmowa w wersji webowej, IOS i Android.

- „Prosty interfejs i intuicyjne menu pozwalają szybko wysłać zgłoszenie ze zdjęciem lub filmikiem, geotagiem i opisem sprawy, aby zarówno młodsi, jak i starsi użytkownicy posługiwali się nią bez utrudnień” - podkreślają pomysłodawcy aplikacji.

W centrali, która swoją siedzibę ma w Gdańsku, specjalnie przeszkoleni pracownicy przyjmują wszystkie sprawy. Obecnie pracuje dziesięciu pracowników. Do nich trafiają zgłoszenia formularzowe i telefoniczne. Od początku do końca prowadzą i monitorują sprawy, by na bieżąco informować o postępach zgłoszenia i kontrolować działania zaangażowanych podmiotów. Centrala działa całodobowo, siedem dni w tygodniu. W planach jest stopniowe rozszerzanie działań, aż aplikacja obejmie swoim zasięgiem cały kraj.

Jeżeli nie jest wam obojętny los zwierząt, zainstalujcie ją i korzystajcie w każdej chwili. Pomóżmy ratować zwierzęta!

Na filmie pokazane jest, jak zainstalować aplikację i jak z niej korzystać.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Tom
Tom 16.11.2023, 09:01
Huurrraaa!!! Nareszcie ktoś poszedł o krok do przodu i oto tacy wrażliwcy na krzywdę i zły los zwierząt jak ja ,mogą próbować reagować w celu poprawienia złego stanu rzeczy dla niewinnych stworzeń.
Mam nadzieję ,że pomysł wypali z pożytkiem dla zwierzaków często krzywdzonych, porzucanych i bezbronnych wobec woli człowieka.
To my od zwierząt powinniśmy się uczyć. By móc w pełnym tego słowa znaczeniu określać się mianem : HOMOSAPIENS