Wydanie nr 167/2024, Sobota 15.06.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Bernard, Abraham, Edburga, Witold, Witosław, Jolanta, Wit, Leonida, Lotar, Angelina, Wisława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

DK22. Problem ze światłami na remontowanych odcinkach – alarmują kierowcy.

DK22. Problem ze światłami na remontowanych odcinkach – alarmują… fot. TvRegionalna24.pl
Tak się złożyło, że droga krajowa 22 w naszym regionie remontowana jest na trzech odcinkach jednocześnie: Królewo – granica województw, most Knybawski – Gnojewo oraz most Knybawski - Czarlin. Coraz częściej do naszej redakcji zgłaszają się kierowcy, którzy wskazują problemy podczas jazdy tymi remontowanymi odcinkami. Szczególnie dotyczy to weekendów, kiedy – zamiast osób kierujących ruchem, włączona jest sygnalizacja świetlna.

Problem dotyczy pierwszych świateł za mostem Knybawskim w stronę Malborka. Kierowcy wskazują, że nie działają prawidłowo.

- „Staliśmy 5 razy na jednych światłach” - informuje jedna z kobiet.

Być może źle są ustawione czasy przejazdu?

Inny problem ujawnia się często na drugim remontowanym odcinku DK22 Królewo - granica województw. Dostajemy zdjęcia lub nawet wideo, na których widać, że szczególnie w weekendy kierowcy mają za nic sygnalizację. Gdy jedni mają zielone, ci z przeciwnej strony (mający czerwone) też jadą. W ten sposób dochodzi do zatorów, wielu kierowców nie ma gdzie uciec.

- „Może warto byłoby przyjrzeć się tej sprawie lub poprosić odpowiednie służby porządkowe o częstsze kontrole tych dróg?” - zapytaliśmy w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku.

W odpowiedzi Mateusz Brożyna z gdańskiego oddziału GDDKiA poinformował, że wykonawca na bieżąco dostosowuje program sygnalizacji świetlnej, a ostatnią regulację przeprowadzono 25 października br.

- „Z przeprowadzanych obserwacji na odcinku „Most Knybawski – Gnojewo” wynika, że na wahadłach notorycznie dochodzi do sytuacji, kiedy to kierowcy nie respektują czerwonego światła i włączają się do ruchu. Powyższe powoduje, że kierunek, który ma aktualnie zielone światło nie może się poruszać. Zamawiający jest w stałym kontakcie z policją, która na naszą prośbę dokonuje częstszych patroli. Pomimo tego Zmawiający wyda Nadzorowi budowy i Wykonawcy polecenie przeprowadzenia monitoringu poprawności działania sygnalizacji świetlnej” - wyjaśnia Mateusz Brożyna. - „Przeprowadzono regulację sygnalizacji świetlnej na wahadłach co powinno spowodować zwiększenie przepustowości na przebudowywanym odcinku drogi krajowej nr 22. Mamy też sygnały od Wykonawcy związane z niestosowaniem się kierowców do obowiązujących przepisów, w tym wjazd na wahadło przy palącym się czerwonym świetle, co wpływa na późniejsze problemy. Jeżeli sytuacja nie ulegnie poprawie zostanie złożony wniosek do powiatowej komendy policji o częstsze kontrole drogowe, co powinno poprawić sytuację w związku z łamaniem przepisów obowiązujących na wahadłach”.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.