Wydanie nr 275/2023, Poniedziałek 2.10.2023
imieniny: pokaż (5 imion)Leodegar, Stanimir, Teofil, Nasiębor, Ursycyn
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

7 osób wpadło do Zatoki Gdańskiej po zatonięciu łodzi – dramatyczna akcja strażaków w Mikoszewie.

7 osób wpadło do Zatoki Gdańskiej po zatonięciu łodzi – dramatyczna… fot. OSP Jantar
Do zdarzenia doszło w czwartek w godzinach popołudniowych na wodach Zatoki Gdańskiej. W pobliżu Mewiej Łachy zatonęła łódź, a siedem osób z załogi znalazło się w wodzie i potrzebowało natychmiastowej pomocy.

W czwartek, 14 września kilka minut po godz. 17:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim odebrał zgłoszenie, że w miejscowości Mikoszewo przy wejściu na plażę nr 90 w wodzie widać było kilka osób w kamizelkach ratunkowych, które potrzebowały natychmiastowej pomocy. Na miejsce zadysponowano zastępy OSP Jantar, OSP Mikoszewo, KP PSP Nowy Dwór Gdański, KM PSP Gdańsk, OSP Świbno oraz ratowników z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR, a także zespół ratownictwa medycznego oraz policję.

- „Po przybyciu na miejsce zastaliśmy OSP Mikoszewo, które będąc pierwsze na miejscu zdarzenia, wypatrzyło poprzez lornetkę osoby w kamizelkach machające w stronę lądu. Z uwagi na bardzo trudne warunki na morzu, niezwłocznie zwodowaliśmy naszą łódź i udaliśmy się w stronę machających osób, potwierdzając tym samym treść zgłoszenia” - informują strażacy z OSP Jantar.

W międzyczasie dołączyli do nich ratownicy z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR. Wspólnie podjęli łącznie siedmiu rozbitków przewróconej przez potężne fale łodzi.

- „Po przetransportowaniu osób na brzeg, została udzielona im kwalifikowana pierwsza pomoc, a następnie po konsultacji medycznej osoby zostały przewiezione do miejscowej jednostki OSP Mikoszewo, gdzie otrzymały ciepły posiłek i mogły się ogrzać. Nasza jednostka po zaopatrzeniu poszkodowanych wróciła na wodę w celu zabezpieczenia łodzi, sprawdzenia czy nie doszło do rozlewu środków ropopochodnych i wyłowienia asortymentu należącego do łodzi i rozbitków” - relacjonowali o przebiegu akcji strażacy z OSP Jantar.

 

 

 

Zdjęcia: OSP Jantar

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.