Wydanie nr 52/2024, Środa 21.02.2024
imieniny: pokaż (3 imiona)Eleonora, Piotr, Gumbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nie działają rogatki na przejeździe kolejowo-drogowym w ciągu ul. de Gaulle'a w Malborku. Trwa usuwanie usterki.

Nie działają rogatki na przejeździe kolejowo-drogowym w ciągu ul.… fot. TvRegionalna24.pl
W czerwcu tego roku w końcu zaczęły działać rogatki i sygnalizacja świetlna na przejeździe kolejowo-drogowym w ciągu ul. de Gaulle'a w Malborku. Mieszkańcy i kierowcy na tę wiekopomną chwilę czekali długie 6 lat. Jakie niedowierzanie musiało ich ogarnąć, gdy w czwartkowe popołudnie znowu zobaczyli znaki informujące o nieczynnych rogatkach.

W czwartek, 17 sierpnia w godzinach popołudniowych na kierowców przejeżdżających przez przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ul. de Gaulle'a w Malborku czekała przykra niespodzianka.

- „Około godz. 17:30 doszło do usterki mechanizmu rogatek na przejeździe kolejowo-drogowym w ciągu ul. De Gaulle’a w Malborku. Po stwierdzeniu awarii wprowadzono procedury bezpieczeństwa” - wyjaśnia Przemysław Zieliński z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - „Ograniczono prędkość pociągów do 20 km/h oraz ustawiono znaki informujące o nieczynnych rogatkach oraz znaki STOP, zobowiązujące kierowców do bezwzględnego zatrzymania się przed przejazdem i upewnienia, że nie nadjeżdża pociąg. Służby techniczne PLK S.A. pracują and usunięciem usterki rogatek”.

Przemysław Zieliński dodaje, że każdy kierowca, zbliżając się do linii kolejowej, zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności.

- „Warto zatrzymać się przed każdym przejazdem, niezależnie od oznakowania oraz urządzeń, w jakie przejazd jest wyposażony. Przejeżdżający pociąg ma zawsze pierwszeństwo. To od zachowania kierowcy na przejeździe zależą konsekwencje dla podróżnych w pociągu oraz pozostałych użytkowników ruchu drogowego. Na przejazd należy wjeżdżać tylko wtedy, gdy jest zapewniona możliwość zjazdu. W sytuacji kryzysowej należy jak najszybciej opuścić przejazd – w razie potrzeby wyłamać rogatkę. Wystarczy niewielka siła nacisku, by tzw. bezpiecznik drąga (przy napędzie rogatek) zadziałał i spowodował bezpieczne wyłamanie zapory, bez uszkodzenia samochodu” - dodaje Przemysław Zieliński.

Dla bezpieczeństwa kierowców, pieszych i pasażerów pociągów, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oznakowały w całym kraju 14 tys. przejazdów kolejowo-drogowych Żółtymi Naklejkami. To proste i skuteczne narzędzie podnoszące poziom bezpieczeństwa na przejazdach i przejściach dla pieszych. W razie awarii lub zagrożenia na przejeździe należy skorzystać z umieszczonych na niej numerów alarmowych. Od 2018 r. co najmniej dwie naklejki są umieszczone na każdym przejeździe, w dobrze widocznym miejscu – na napędzie rogatki lub na wewnętrznej stronie krzyża św. Andrzeja. Znajdziemy na niej numer skrzyżowania, numer alarmowy 112, na który należy dzwonić tylko w przypadku zagrożenia życia, oraz numer telefonu, pod który należy zadzwonić w razie awarii przejazdu. Dzięki temu, jeśli to konieczne, można wstrzymać ruch pociągów na linii i wysłać pomoc. To dodatkowa informacja, która może uratować życie i zapobiec tragedii na torach. Takie naklejki znajdują się również na przejeździe w ciągu ul. de Gaulle'a w Malborku.


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Cenzor
Cenzor 21.08.2023, 16:43
Czy już udało się tzw redakcji zweryfikować podane informacje?
pp
pp 18.08.2023, 18:21
Rogatki to małe piwo szprychy i cpk to jest jazda
gosc
gosc 18.08.2023, 14:48
od początku nie wierzę tym rogatkom, dla tego wolę się zatrzymać niezwracająca uwagi na trąbiących za mną.
Ha ha ha.
Ha ha ha. 21.08.2023, 21:13 (odpowiedź do gosc)
Na ortografię też nie zwracasz uwagi ?
Prałat
Prałat 19.08.2023, 01:49 (odpowiedź do gosc)
Przed wielką modernizacją "działały" tak samo. Co trzeci dzień to znak STOP i Rogatki uszkodzone. Pięknie przeje...e pieniądze