Wydanie nr 195/2024, Sobota 13.07.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Radomiła, Joel, Ernest, Eugeniusz, Małgorzata, Trofima, Sara, Jakub, Ezdrasz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Elbląskie Święto Chleba, czyli najsmaczniejszy jarmark w regionie.

W ostatni weekend sierpnia Elbląg zaprasza do siebie. Przed nami 17. edycja pysznego wydarzenia, czyli Elbląskiego Święta Chleba. Przez trzy dni Stare Miasto w Elblągu będzie tętniło życiem, kusiło zapachami i smakami. W każdej części starówki będzie można znaleźć coś interesującego. Oprócz wypieków, na stoiskach znajdziemy wyroby cukiernicze, wędliny, żywność ekologiczną czy rękodzieło.

XVII Elbląskie Święto Chleba odbędzie się w dniach 25-27 sierpnia. Wydarzenie to także wspólne gotowanie, warsztaty wyrabiania i pieczenia chleba, prezentacje, spektakle i koncerty. W tym roku na scenie wystąpią m.in.: Klezmafour i Elbląska Orkiestra Kameralna, Afromental, Muchy, Orkiestra na Dużym Rowerze oraz Natalia Nykiel. Nie zabraknie też klubowej muzyki z DJ-em.

- „Dziedziniec Muzeum Archeologiczno-Historycznego zamieni się w „bajeczną” strefę – oferta skierowana do całych rodzin - a w niej: „dmuchańce”, kraina zabaw i sportu, warsztaty rzeźbienia w drewnie, pokaz kowalstwa oraz kraina „Majsterkowo” z Castoramą.  Na Wyspie Spichrzów czekać będzie wesołe miasteczko z karuzelami i innymi atrakcjami” - zachęca Urząd Miejski w Elblągu.

Na Bulwarze Zygmunta Augusta znajdziemy Strefę Relaksu i Zdrowia, w której prowadzone będą między innymi badania profilaktyczne. Każdy odwiedzający będzie mógł odpocząć i nabrać siły na dalsze zwiedzanie.

Nie obędzie się bez rywalizacji sportowych – w sobotę, 26 sierpnia niezwykle widowiskowy wyścig smoczych łodzi na rzece Elbląg, a w niedzielę zawody na deskach SUP. 

Szczegółowy program wydarzenia: https://elblag.eu/SCH2023.pdf


 

„XVII Elbląskie Święto Chleba jest realizowane przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego w konkursie „Organizacja wydarzeń regionalnych promujących żywność naturalną, tradycyjną i lokalną oraz dziedzictwo kulinarne Warmii i Mazur w 2023”.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Elblągu

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.