Wydanie nr 107/2024, Wtorek 16.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Benedykt, Bernadeta, Charyzjusz, Leonid, Erwin, Patrycy, Lambert, Urban, Julia, Ksenia
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Kamil Czarnota rywalizował w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Morskim.

MAL WOPR. Kamil Czarnota rywalizował w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie… fot. MAL WOPR
Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim to z pewnością najważniejsza impreza w kraju z zakresu sportowego ratownictwa wodnego w bieżącym sezonie letnim. Zawody, które zgromadziły na starcie najlepszych, odważnych i doświadczonych ratowników odbyły się na plaży w Jelitkowie w Gdańsku w dniach 22 - 23 lipca. W czasie dwudniowych zmagań ratownicy rywalizowali w dziewięciu widowiskowych i wymagających konkurencjach, które są symulacjami rzeczywistych akcji i działań ratowniczych w oparciu o regulamin zawodów ILS, czyli Światowej Organizacji Ratownictwa Wodnego. Wśród zawodników znalazł się Kamil Czarnota z MAL WOPR Malbork.

W pierwszym dniu Mistrzostw rozegrane zostały konkurencje drużynowe, a w niedzielę konkurencje indywidualne z podziałem na kategorie wiekowe: Junior, Open i Masters. W tych bardzo widowiskowych, ale i wymagających zmaganiach wziął udział zawodnik z Malborka, 17-letni Kamil Czarnota, trenujący na co dzień pływanie w Sekcji Pływackiej WOPR Malbork.

- „Kamil z coraz większym powodzeniem startuje w zawodach ratowniczych, nie mogło go więc zabraknąć w tak ważnej imprezie, szczególnie, iż do Gdańska ma przysłowiowy „rzut beretem”. Nasz zawodnik rywalizował z najlepszymi, jak równy z równym i mimo młodego wieku uzyskał bardzo obiecujące wyniki. Najlepiej zaprezentował się w konkurencji flagi plażowe, gdzie zajął 7 miejsce w swojej kategorii wiekowej i jednocześnie 25 lokatę w zestawieniu wszystkich zawodników. Najwyższe z kolei miejsce w kategorii open zajął po kombinacji bieg-pływanie-bieg, zajmując 19 miejsce, wśród juniorów był 10. Miejsce 17 z kolei w zestawieniu 16-18 lat przypadło mu w udziale w konkurencjach wyścigu na desce oraz biegu 1km po plaży. W kategorii open był w tych konkurencjach odpowiednio 32 i 38. W podsumowaniu wszystkich czterech konkurencji indywidualnych, w których Kamil brał udział, nasz zawodnik zajął 14 miejsce w kategorii junior, zaś w kategorii open był sklasyfikowany na 25 miejscu” – informuje Iwona Ciecholewska z MAL WOPR Malbork.

W tegorocznych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Morskim udział wzięło 200 zawodników. Zmagania rozgrywane były z okazji Światowego Dnia Przeciwdziałania Utonięciom ustanowionego przez WHO. Zawody były też okazją, żeby ratownicy mogli się spotkać, porównać swoje umiejętności i zobaczyć, jak radzą sobie zawodnicy z innych krajów. W tym roku bowiem w zawodach uczestniczyła także silna ekipa z Niemiec. Zawodnicy mieli też okazję poćwiczyć na profesjonalnym sprzęcie i przygotować się do sezonu, gdyż ratownicy, którzy brali udział w zawodach, pracują na co dzień na kąpieliskach morskich i na wodach śródlądowych.

Zawody były przy okazji ostatnim sprawdzianem Reprezentacji Polski przed Mistrzostwami Europy Juniorów, które w sierpniu odbędą się w Gorzowie Wielkopolskim i Międzyzdrojach.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.