Wydanie nr 275/2023, Poniedziałek 2.10.2023
imieniny: pokaż (5 imion)Leodegar, Stanimir, Teofil, Nasiębor, Ursycyn
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Zmiany w strefie płatnego parkowania.

Malbork. Zmiany w strefie płatnego parkowania. fot. archiwum TvMalbork.pl
Podczas kwietniowego posiedzenia Rady Miasta Malborka zostały podjęte zmiany w uchwale dotyczącej płatnego parkowania w Malborku. Było to też przyczynkiem do zadania kilku pytań w temacie funkcjonowania strefy płatnego parkowania. Pełna nazwa uchwały to „Uchwała w sprawie zmiany uchwały NR XLVI/377/2022 Rady Miasta Malborka dotyczącej ustalenia Strefy Płatnego Parkowania na drogach publicznych na terenie miasta Malborka oraz wysokości stawek opłat za parkowanie i opłaty dodatkowej, sposobu ich pobierania oraz wprowadzenia opłaty abonamentowej w tych strefach”. O najważniejszych zmianach informuje nas uzasadnienie. Oto jego treść: „Należy dopasować opis strefy do graficznego załącznika nr 14 uchwały, który przedstawia faktyczny stan. Dlatego też do ul. Solskiego dopisuje się Aleję Celników Polskich. Należy doprecyzować zapis, z którego jasno będzie wynikało, że zwolnienie z opłat dotyczy pielęgniarek środowiskowych i opiekunek społecznych podczas wykonywania świadczeń w miejscu zamieszkania pacjenta. Zmienia się czas na dokonanie opłaty dodatkowej na 72 godziny tj. o długość weekendu, w trakcie którego głównie starsi ludzie nie mogli dokonać opłaty.” Pytania jakie zawarłem w interpelacji także były związane ze strefą płatnego parkowania. Pod pytaniami od razu zamieszczam odpowiedzi udzielone przez Burmistrza Miasta Malborka.

 

„Szanowny Panie Burmistrzu! Proszę o odpowiedź na następujące pytania:
1) Od którego momentu jest naliczany czas (72h) do zapłaty opłaty dodatkowej za brak biletu z parkomatu, który umożliwia obniżoną opłatę? (od momentu wystawienia opłaty dodatkowej czy tak jak w kodeksie administracyjnym od rozpoczęcia nowego dnia)?”
„ad. 1 - 72 godziny jest to czas na wpłacenie obniżonej opłaty dodatkowej i biegnie od momentu stwierdzenia nieuiszczenia opłaty parkingowej (godzina i minuta wystawienia wezwania do zapłaty);”
2) Czy często zdarzają się odwołania od opłacenia opłaty dodatkowej od osób niepełnosprawnych w sytuacji, gdy taka opłata została im wystawiona, a nie mogli oni skorzystać z wyznaczonych niebieskich miejsc ponieważ były one zajęte?
„ad. 2 - nie często (3 w 2023 r.) zdarzają się odwołania od wezwań wystawionych za postój osób niepełnosprawnych na miejscach nie wyznaczonych dla niepełnosprawnych;”
3) Czy planowane jest zwiększenie wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych?
„ad. 3 - w obecnej chwili nie planujemy zwiększenia dodatkowych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Ilość takich miejsc w naszych Strefach Płatnego Parkowania jest zgodna Ustawą o Drogach Publicznych (ust. 2, art. 12a).”
Adam Ilarz – RAJCA miejski
PS. Źródła jakie wykorzystałem:
1) Uchwała w sprawie zmiany uchwały NR XLVI/377/2022 Rady Miasta Malborka dotyczącej ustalenia Strefy Płatnego Parkowania na drogach publicznych na terenie miasta Malborka oraz wysokości stawek opłat za parkowanie i opłaty dodatkowej, sposobu ich pobierania oraz wprowadzenia opłaty abonamentowej w tych strefach,
2) Interpelacja radnego Adama Ilarz z dnia 27.04.2023 r.,
3) Odpowiedź na interpelację radnego Adama Ilarz z dnia 08.05.2023 r..
Adam Ilarz – RAJCA miejski
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mal
Mal 05.06.2023, 08:49
Brak miejsc parkingowych . Bardzo często kierowcy zajmują dwa miejsca parkingowe , ustawiają auto z linią wyznaczającą miejsce parkingowe pomiędzy kołami. Dlaczego na ten fakt nie reaguje - policja , straż miejska.
mieszkaniec
mieszkaniec 03.06.2023, 13:42
Dlaczego bezpłatne pozostały:
ul. Słowackiego od Sanepidu do wieży ciśnień - tłumaczenie o małej ilości miejsc jest słabe, na Kościuszki jest ich znacznie mniej;
Plac Wolności
Plac Słowiański za Starostwem
ul. Żeromskiego od ronda do Pl. Słowiańskiego.
Czy to przypadek, że te lokalizacje bardzo odpowiadają urzędnikom?