Wydanie nr 275/2023, Poniedziałek 2.10.2023
imieniny: pokaż (5 imion)Leodegar, Stanimir, Teofil, Nasiębor, Ursycyn
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat malborski. W weekend policyjna akcja Motocykle.

  • Wydanie nr 275/2023
  • 2 czerwca 2023, 12:39
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Powiat malborski. W weekend policyjna akcja Motocykle. fot. KPP Malbork
W najbliższy weekend policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Motocykle”, których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, zwłaszcza przez kierujących motocyklami.

W sobotę i niedzielę, 3 i 4 czerwca br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Malborku będą czuwać nad bezpieczeństwem oraz egzekwować od kierujących stosowanie się do ograniczeń prędkości.

- „Działania „Motocykle” będą przeprowadzone nie tylko na terenie powiatu malborskiego, ale też całego województwa pomorskiego. Akcja skierowana jest głównie do kierujących motocyklami, wobec których będą podejmowane wzmożone kontrole drogowe. Głównym zadaniem funkcjonariuszy jest uświadomienie kierującym jednośladami, jakie zagrożenie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz jazda bez wymaganych uprawnień” - wyjaśnia st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku.

Aby jazda jednośladem była bezpieczna, należy zwrócić uwagę na stan techniczny naszego pojazdu. Policjanci będą eliminować z ruchu pojazdy, które swoją niesprawnością techniczną stwarzają zagrożenie dla kierującego i innych uczestników ruchu.

Pamiętajmy, że główną przyczyną zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów są inni kierujący, którzy nie ustępują pierwszeństwa przejazdu lub nie upewniają się co do możliwości wyprzedzania. Stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, zachowanie szczególnej ostrożności to podstawa bezpiecznej i szczęśliwej podróży. Ryzykowne zachowania mogą prowadzić do tragedii, prędkość należy dostosować nie tylko do znaków drogowych ale także do warunków panujących na drodze.

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.