Wydanie nr 275/2023, Poniedziałek 2.10.2023
imieniny: pokaż (5 imion)Leodegar, Stanimir, Teofil, Nasiębor, Ursycyn
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rywalizacja i integracja rolkarzy z Malborka i Monheim nad Renem.

Rywalizacja i integracja rolkarzy z Malborka i Monheim nad Renem. fot. UM Malbork
Zakończyła się partnerska wymiana sportowa pomiędzy UKS Bombek z Malborka i drużyną Skunks z partnerskiego miasta Monheim nad Renem. Od wielu lat zawodnicy w różnym wieku co roku spotykają się na zmianę w Polsce i w Niemczech. Zawody to tylko jeden z elementów spotkania. Rywalizacja sportowa jest tylko na rolkowisku, poza nim jest przyjaźń, integracja i wspaniała zabawa.

W dniach 26-30 maja w Malborku przebywała 40-osobowa grupa z partnerskiego Monheim nad Renem, która wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju Hokeja na Rolkach. Większość z gości spała w domach swoich kolegów i koleżanek. Gospodarze zadbali o to, aby w wolnym czasie nie było miejsca na nudę. Ogniska, grille, zwiedzanie zamku, przejażdżka łódką, a nawet gra w paintball wypełniły praktycznie cały czas pobytu. Nie dziwi zatem nikogo fakt, że wtorkowe pożegnanie było bardzo smutne. Pocieszająca jest myśl, że za rok wszyscy spotkają się znowu, tym razem w Monheim.

Międzynarodowy Turniej Hokeja na Rolkach odbył się na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Mickiewicza w Malborku. Podzielony był na 3 części.

W sobotę, 27 maja rywalizowało 5 drużyn seniorów. Zwyciężyła jedna z grup gospodarzy - KAES Bombers Malbork. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Mad Dogs Sopot, Grom Morąg, Monheim Skunks i Alegre Bombers.
W niedzielę, 28 maja walczyły drużyny w kategorii do lat 12. Na najwyższym stopniu podium znalazła się drużyna GAS Olivia Gdańsk, następnie HUKS Niedźwiadki Gdynia, Monheim Skunks, UKS Wikingowie Elbląg i Kaes Bombers Malbork.
Tego samego dnia rywalizowali również rolkarze w kategorii do lat 15. Tę kategorię wygrała drużyna gospodarzy Kaes Bombers Malbork, za nimi byli w kolejności: Alegre Bombers Malbork, HUKS Niedźwiadki Gdynia i Monheim Skunks.

Organizatorami wymiany były: Urząd Miasta Malborka, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Bombers Malbork oraz Stowarzyszenie Nasz Wielbark. Klub otrzymał również dofinansowanie z programu Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży.

 

 

 

 

Źródło: informacje prasowe UM Malbork


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.