Wydanie nr 206/2024, Środa 24.07.2024
imieniny: pokaż (7 imion)Olga, Antoni, Kinga, Wojciecha, Kunegunda, Krystyna, Zyglinda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Transformacja energetyczna - spotkanie informacyjno-konsultacyjne.

Malbork. Transformacja energetyczna - spotkanie informacyjno-konsultacyjne.… fot. zdjęcie poglądowe
Starostwo Powiatowe w Malborku zaprasza do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjno-konsultacyjnym, dotyczącym transformacji energetycznej z punktu widzenia samorządu i społeczności lokalnej. Spotkanie odbędzie się w Szkole Łacińskiej w Malborku i ma charakter otwarty.

W poniedziałek, 29 maja w godz. 10.00-13.15 w Szkole Łacińskiej w Malborku odbędzie się spotkanie informacyjno-konsultacyjne. Organizatorami spotkania są: Burmistrz Miasta Malborka, Fundacja Fundusz Współpracy, Związek Miast Polskich oraz Klaster Energetyczny Malbork-Żuławy.

Wydarzenie organizowane jest w ramach II Regionalnego Forum Wymiany Doświadczeń w ramach projektu Centrum Wsparcia Doradczego +, w którym samorządy Żuław i Powiśla wskazały kwestie transformacji i niezależności energetycznej jako jeden z priorytetów strategicznych tego obszaru w perspektywie 2030 roku.

Ekspertem podczas spotkania będzie Marcin Popkiewicz - polski dziennikarz naukowy i popularyzator nauki specjalizujący się w klimatologii, energetyce i analizach megatrendów. W spotkaniu udział wezmą również przedstawiciele Klastra Energetycznego Malbork-Żuławy, który rozwija w regionie inicjatywy związane z rozwojem odnawialnych źródeł energii i budowaniem niezależności energetycznej.

Spotkanie ma charakter otwarty, uwzględniający elementy dyskusji i wymiany poglądów na temat potrzeb, możliwości, korzyści i kosztów, jakie niesie konieczność transformacji energetycznej dla obszaru Powiśla i Żuław.

Z uwagi na liczbę miejsc obowiązuje konieczność zgłoszenia udziału w terminie do 26 maja br. na adres mailowy: m.sasin@um.malbork.pl

 

 

 

 

Informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.