Wydanie nr 172/2024, Czwartek 20.06.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Bożena, Bogna, Rafał, Edburga, Gemma, Florentyna, Franciszek, Hektor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Uwaga na remonty na odcinku DW501 Stegna - Krynica Morska. Informacje wykonawcy Budimex S.A.

Uwaga na remonty na odcinku DW501 Stegna - Krynica Morska. Informacje… fot. TvRegionalna24.pl
W związku z trwającą inwestycją pn. „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 501 na odcinku Stegna-Krynica Morska” wykonawca prac, firma Budimex S.A informuje o aktualnym zakresie robót oraz prac, które zamierza wykonać w najbliższych tygodniach. Prace wykonywane są na całej długości przebudowywanej drogi na wyłączonych z ruchu odcinkach.

Na terenie gminy Stegna prace trwają na odcinku rondo w Stegnie – skrzyżowanie z ul. Morską – zjazd na teren Przedsiębiorstwa Komunalnego „Mierzeja” Sp. z o.o.

Do tej pory Wykonawca odhumusował i rozebrał część nawierzchni pod poszerzenie drogi. Obecnie trwa wykonywanie nasypu pod konstrukcję poszerzenia. W przyszłym tygodniu planowane jest wykonanie konstrukcji pod poszerzenie oraz podbudowy z mieszanki mineralno-cementowo-emulsyjnej.

Na terenie gminy Sztutowo prace trwają na odcinku od Urzędu Gminy w Sztutowie do zjazdu na parking Polo Market.

Trwają prace związane z budową kanalizacji deszczowej oraz wykonywaniem podbudowy z mieszanki mineralno-cementowo-emulsyjnej. Prace te zostaną zakończone z końcem tego tygodnia. W nadchodzącym tygodniu planowane jest wykonywanie robót brukarskich – krawężnik – oraz regulacja wpustów kanalizacji deszczowej.

Na odcinku od km 54+650 do km 55+600 w miejscowości Skowronki zakończono wykonywanie robót bitumicznych. W czwartek, 18 maja wprowadzono ruch dwukierunkowy.

Na odcinku od km 55+600 do km 56+660 za miejscowością Skowronki od czwartku, 18 maja rozpoczęto prace związane z wykonywaniem poszerzenia. W nadchodzącym tygodniu planowane jest zakończenie poszerzenia i przygotowanie do wykonania podbudowy z mieszanki mineralno-cementowo-emulsyjnej.

 

Na terenie gminy Miasta Krynica Morska na odcinku od km 59+520 do km 60+720 (na wysokości pomnika budowniczych obozu Stutthof) zakończono zdjęcie humusu i rozbiórki. Obecnie trwają roboty ziemne – wykonywanie koryta pod poszerzenie. W nadchodzącym tygodniu planowane jest wykonanie nasypu, poszerzenia i podbudowy z mieszanki mineralno-cementowo-emulsyjnej.