Wydanie nr 203/2024, Niedziela 21.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Benedykt, Prokop, Daniel, Ignacy, Andrzej, Wiktor, Stojsław, Julia, Prakseda, Klaudiusz, Arbogast
ReklamaKontakt
 • tvregionalna24.pl
 • zulawyimierzeja24.pl
 • tvsztum.pl
 • tvdzierzgon.pl

Dlaczego praktyki w IT to dobry pomysł na start?

Dlaczego praktyki w IT to dobry pomysł na start? fot. Dlaczego praktyki w IT to dobry pomysł na start?
Wiele osób bez względu na branżę, kiedy stawia swoje pierwsze kroki na rynku pracy, to zastanawia się, od czego tak naprawdę zacząć. Doskonałym rozwiązaniem jest nic innego jak po prostu praktyki. To idealny sposób na zdobycie doświadczenia i poszerzenie swojej wiedzy. Nie inaczej jest w przypadku branży IT. Odpowiedzmy sobie zatem na pytanie, dlaczego praktyki w IT, to dobry pomysł na star.

Liczne zalety praktyk w IT

Przede wszystkim, kiedy wybierasz praktyki, zyskujesz wiele korzyści. Najważniejsze z nich to oczywiście doświadczenie, poszerzenie aktualnych i zdobywanie nowych umiejętności, a także to, co jest równie istotne w branży IT, czyli poszerzenie sieci kontaktów. Praktyki to idealny pomysł na pierwszą pracę już na studiach. Przyjrzyjmy się wspólnie, jak wiele możesz zyskać.

 1. Zyskujesz bardzo cenne doświadczenie

W wielu przypadkach to właśnie praktyki w IT będzie można nazwać pierwszą pracą, a co za tym idzie uda Ci się uzyskać pierwsze doświadczenie zawodowe, które w późniejszej karierze może być nieocenione. To właśnie za sprawą praktyk uda Ci się poznać różnorodne aspekty związane z pracą na danym stanowisku. Dowiesz się, jak faktycznie jest, a nie jakie są Twoje wyobrażenia. Uda Ci się też zwiększyć swoją wartość na rynku pracy, co w branży tak konkurencyjnej ma spore znaczenie.

 1. Zdobycie wiedzy od eksperta

Co równie istotne podczas praktyk w branży IT masz także możliwość uczenia się od osoby z większą wiedzą i doświadczeniem, przez co możesz się rozwijać, a do tego także poradzić w razie potrzeby. Taka opcja stwarza Ci możliwość na obserwowanie osoby z doświadczeniem, a przy tym też taka opcja pozwala ci na zadawanie pytań, aby wyeliminować wszelkie błędy w swojej pracy. Z całą pewnością taka nauka z pierwszej ręki będzie niezastąpionym źródłem wiedzy dla każdej z osób. To element, który nie znajdzie się nigdy na kursie online albo w standardowych podręcznikach.

Praca, praktyki – sprawdź zróżnicowane oferty na Pracuj.pl!

 1. Rozszerzenie sieci kontaktów

Praktyki w branży to również idealna okazja do nawiązania kontaktów z wieloma profesjonalistami, a tym samym stworzenie swojej sieci networkingowej, która w sektorze IT jest bardzo ważna. Podczas stażu masz szansę na poznanie wielu osób z branży, które zajmują różne stanowiska, mają odmienne doświadczenie i wiedzę. Pozwoli Ci to stworzyć ciekawe znajomości, które w przyszłości mogą być pomocne, kiedy będziesz szukać kolejnego zatrudnienia i istotne będą rekomendacje/polecenia. To istotny element w procesie rekrutacyjnym.

Praca IT Poznań czeka na Ciebie – zapoznaj się z najnowszymi ofertami na protocol.it i wybierz taką, która wpasuje się w Twoje wymogi!

 1. Zastosowanie wiedzy w teorii

   

Podczas odbywania praktyk możesz także przetestować swoją wiedzę w praktyce. Wszystko to pozwoli jeszcze lepiej zrozumieć działanie konkretnych systemów i technologii, których wcześniej nie udało Ci się sprawdzić. Dowiesz się więcej na temat metod programowania, a także odkryjesz w ten sposób swoje mocne i słabe strony. Co może pomóc podczas rozwoju kariery.

 1. Poznanie kultury firmy

Każda firma ma swoją specyficzną kulturę pracy i sposób działania, a praktyki w IT dają możliwość sprawdzenia, jak czujesz się w takim środowisku. Dowiesz się, jakie zasady Ci odpowiadają. Możesz też sprawdzić, czy preferujesz bardziej pracę w grupie, a może indywidualne projekty. Dodatkowo poznanie tego, jak wygląda struktura, procesy decyzyjne firmy, czy metody komunikacji pozwalają Ci lepiej zaadaptować się do pracy. Zrozumiesz też, jakie oczekiwania mogą być stawiane przed Tobą, gdy zostaniesz pracownikiem IT.


6. Możliwość zatrudnienia

Nie można także zapominać, o tym, że bardzo często po zakończonych praktykach możesz otrzymać ofertę nawiązania standardowej współpracy.

Podsumowanie

Postaw więc na cenne praktyki w IT, jeśli chcesz wyrobić sobie lepszą pozycję startową na rynku pracy, a przy tym także zyskać cenne doświadczenie.

Dlaczego praktyki w IT to dobry pomysł na start?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.