Wydanie nr 144/2024, Czwartek 23.05.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Dezydery, Iwona, Symeon, Michał, Emilia, Dezyderiusz, Budziwoj, Eufrozyna, Jan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Uroczyste wręczenie świadectw w klasach mundurowych.

Malbork. Uroczyste wręczenie świadectw w klasach mundurowych. fot. KPP Malbork
Zakończenie edukacji w szkole średniej wiąże się dla młodych ludzi z wieloma dylematami. Przed nimi ważne życiowe decyzje: wybór dalszej ścieżki edukacji, a nierzadko przyszłego zawodu. W piątkowe popołudnie, w auli Zespołu Szkół Technicznych w Malborku odbyło się uroczyste wręczenie świadectw ukończenia szkoły absolwentom klas mundurowych. W uroczystości brali udział przedstawiciele służb mundurowych, m. in. Policji, Wojska Polskiego, Straży Granicznej oraz Służby Więziennej.

W piątek, 28 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych w Malborku odbyło się uroczyste wręczenie świadectw ukończenia szkoły absolwentom klas mundurowych. Wśród absolwentów liczną grupę stanowiły osoby uczące się w klasie o profilu policyjnym, którym świadectwa ukończenia szkoły wręczył Komendant Powiatowy Policji w Malborku mł. insp. Dariusz Zeler. Gratulował im pomyślnego uwieńczenia kilku lat wysiłków i zachęcał ich do wstąpienia w policyjne szeregi.

- „Dodatkowo, malborscy funkcjonariusze przygotowali stoisko promujące zawód policjanta, gdzie młodzież szczegółowo mogła się dowiedzieć, dlaczego warto wstąpić do służby i jak przebiega proces rekrutacji. Chętni mogli skorzystać z możliwości wypełnienia i złożenia dokumentów na kandydata do pracy w Policji” - informuje st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku.

Dla wszystkich zainteresowanych służbą w Policji, Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku stworzyła stronę internetową, kompendium wiedzy o tym, jak zostać policjantem. Na stronie dobor.pomorska.policja.gov.pl znajdziecie wszystkie informacje o postępowaniu kwalifikacyjnym, wymaganiach, preferowanym wykształceniu, a nawet informacje jak będzie wyglądał wasz pobyt w szkole Policji i co ze sobą musicie zabrać na szkolenie.


 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.