Wydanie nr 115/2024, Środa 24.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Saba
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Stare Pole. Program Ciepłe Mieszkanie – trwa nabór wniosków.

Gmina Stare Pole uzyskała środki w wysokości 385 tys. zł na projekt „Ciepłe Mieszkanie”. W związku z tym, Wójt Gminy Stare Pole ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach tego programu dla właścicieli lokali mieszkalnych znajdujących się w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych położonych na terenie gminy.

Program Priorytetowy „Ciepłe Mieszkanie” ma na celu poprawę jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji pyłów oraz gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych. Wsparciem objęte będą przedsięwzięcia polegające na wymianie nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe i poprawie efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się budynkach mieszkalnych wielorodzinnych.

Na dofinansowanie przedsięwzięć z terenu Gminy Stare Pole przewidziano kwotę 385 tys. zł.

Beneficjenci

Program realizowany w formie dotacji skierowany jest do osób fizycznych posiadających tytuł prawny wynikający z prawa własności lub ograniczonego prawa rzeczowego do lokalu mieszkalnego, znajdującego się w budynku mieszkalnym wielorodzinnym na terenie Gminy Stare Pole, które w ramach Programu mogą uzyskać dotację ze środków udostępnionych Gminie Stare Pole przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz spełniających kryteria dochodowe określone w Programie.

Intensywność dofinansowania dla beneficjentów uzależniona jest od dochodów beneficjenta lub osób w jego gospodarstwie domowym i ustalona została na poziomie:

podstawowym - do 30% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 15 000,00 zł na jeden lokal mieszkalny,

podwyższonym - do 60% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 25 000,00 zł na jeden lokal mieszkalny,

najwyższym - do 90% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 37 500,00 zł na jeden lokal mieszkalny.

Sposób składania wniosku

Wnioskodawcy mogą składać wnioski o dofinansowanie:

1. w formie papierowej - w sekretariacie Urzędu Gminy Stare Pole, ul. Marynarki Wojennej 6,

2. w formie elektronicznej – przez skrzynkę podawczą Gminy Stare Pole na platformie ePUAP: /m302ms3xt5/SkrytkaESP

W celu złożenia wniosku Wnioskodawca wypełnia wniosek o dofinansowanie w formie dotacji wraz z załącznikami, dostępny w Urzędzie Gminy Stare Pole, pokój 17 lub na stronie internetowej Gminy Stare Pole w zakładce Ciepłe Mieszkanie. http://www.starepole.pl/aktualnosc-1913-cieple_mieszkanie...

Wnioski będą przyjmowane w trybie ciągłym, od dnia 15 marca 2023 r. do dnia 30 września 2024 r., z zastrzeżeniem, że w przypadku wyczerpania dostępności środków nabór może zostać wstrzymany.

Więcej informacji o Programie można znaleźć: na stronie: www.czystepowietrze.gov.pl (zakładka: Ciepłe Mieszkanie - https://czystepowietrze.gov.pl/cieple-mieszkanie/ ), w Urzędzie Gminy Stare Pole, pokój 17, tel. 555 065 709 i na stronie internetowej Gminy Stare Pole w zakładce „Ciepłe Mieszkanie.”http://www.starepole.pl/aktualnosc-1913-cieple_mieszkanie...

 

 

 

 

Informacja: Gmina Stare Pole

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.