Wydanie nr 90/2023, Piątek 31.03.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Gwido, Beniamin, Kornelia, Dobromira, Balbina, Amos, Achacjusz, Achacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Dzień Liczby Pi w Technikum nr 3 – uczeń wyrecytował 127 cyfr.

Malbork. Dzień Liczby Pi w Technikum nr 3 – uczeń wyrecytował 127… fot. Technikum nr 3 w Malborku
W Technikum nr 3 w Malborku społeczność szkolna celebrowała Światowy Dzień Liczby Pi, w ramach którego zorganizowano rywalizacje uczniowskie w recytacji rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi oraz w szybkości układania kostki Rubika. Wygrał uczeń, który bez pomyłki wyrecytował 127 cyfr i pobił tym samym rekord szkoły.

We wtorek, 14 marca br. uczniowie Technikum nr 3 w Malborku po raz kolejny celebrowali Światowy Dzień Liczby Pi, obchodzony także jako dzień urodzin sławnego matematyka Alberta Einsteina. W ramach obchodów szkolnego święta kontynuowano rywalizacje uczniowskie w recytacji rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi oraz w szybkości układania kostki Rubika.

- „Uczniowie wykazali się niezwykłą zaciętością, jeśli chodzi o naukę kolejnych cyfr rozwinięcia. Najlepszym okazał się uczeń klasy 1K Mikołaj Gryze kształcący się w zawodzie technik informatyk, który bez pomyłki wyrecytował 127 cyfr (!!!), bijąc tym samym ponad dwukrotnie rekord szkoły, który należał do absolwenta z lat ubiegłych i wynosił 62 cyfry” - informuje Technikum nr 3. - „Warto wspomnieć, że rekord ten został pobity w dniu dzisiejszym kilkukrotnie, bo pobili go także Piotr Guliński z klasy 4L kształcący się w zawodzie technik logistyk (108 cyfr), Magdalena Bisewska z klasy 1HT kształcąca się w zawodzie technik hotelarstwa (64 cyfry) oraz Nikola Wiktor z 4GH (63 cyfry) kształcąca się w zawodzie technik hotelarstwa. Niespodzianką dla wszystkich okazała się recytacja rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi zaprezentowana przez Aleksandra Jarkuszewicza z klasy 1Ip (technik programista), który 100 cyfr rozwinięcia wyrecytował w języku angielskim!”

Najszybszym w układaniu kostki Rubika okazał się Bartosz Kuna z klasy 4K (technik informatyk), który ułożył kostkę w 35:44 s, próbując pobić swój własny, ubiegłoroczny rekord wynoszący 31,37s.

Ponadto w tym dniu nauczyciele matematyki przygotowali dla uczniów szereg matematycznych „głowołamaczy”, z których każdy, po rozwiązaniu pozwalał na odsłonięcie na szkolnym korytarzu matematycznego hasła tego dnia – myśli sławnego jubilata Alberta Einsteina: „Nie przejmuj się, jeżeli masz problemy z matematyką. Zapewniam cię, że ja mam jeszcze większe”. To myśl, która ma dodać otuchy zwłaszcza tym, którzy napotykają trudności w nauce tego ścisłego przedmiotu.

Obchody dnia Liczby Pi osłodziły wypiekane przez uczniów ciasteczka i babeczki specjalnie – tematycznie dekorowane na tę okazję.

Organizacją dnia zajęły się nauczycielki matematyki: Marlena Glosa, Iwona Statkiewicz, Paulina Boczek, Beata Bisewska oraz Marzena Zalewska, które bardzo dziękują młodzieży za zaangażowanie oraz niezawodnym sponsorom za wsparcie.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.