Wydanie nr 329/2024, Niedziela 24.11.2024
imieniny: pokaż (13 imiona)Dobrosław, Pęcisław, Gerard, Emilia, Flora, Franciszek, Protazy, Jan, Biruta, Jaśmina, Felicjana, Felicjanna, Agnieszka
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Żuławy nie są dobrym miejscem do życia – debata oksfordzka szkolnej młodzieży.

  • Wydanie nr 329/2024
  • 12 grudnia 2022, 13:21
  • Starostwo Powiatowe w Malborku
  • Wiadomości
  • 1 komentarz
Malbork. Żuławy nie są dobrym miejscem do życia – debata oksfordzka… fot. Starostwo Powiatowe w Malborku
W Technikum nr 3 w Malborku odbyła się debata oksfordzka z udziałem młodzieży malborskich szkół ponadpodstawowych. Jej celem było odpowiedzenie na pytanie, czy Żuławy są dobrym czy złym miejscem do życia.

W czwartek, 8 grudnia br. w sali konferencyjnej „Przy Orliku” w Technikum nr 3 w Malborku odbyła się debata oksfordzka, w ramach projektu „Centrum Wsparcia Doradczego Plus” realizowanego dla Partnerstwa - Obszar Funkcjonalny Żuławy na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Obecna edycja CWD+ wdrażana jest przez Fundację Fundusz Współpracy oraz Związek Miast Polskich.

Organizatorem debaty było Starostwo Powiatowe w Malborku przy współpracy dyrektora Technikum nr 3 w Malborku oraz przedstawicieli Związku Miast Polskich.

W debacie uczestniczyła młodzież z czterech szkół ponadpodstawowych z Malborka: I i II Liceum Ogólnokształcącego, Technikum nr 3 oraz Zespołu Szkół Technicznych. Celem spotkania było pogłębienie wyników badań ankietowych przeprowadzonych wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych z terenu Malborka na potrzeby przygotowywanej strategii dla Żuław.

Debata miała za zadanie obronić lub obalić tezę sformułowaną na początku spotkania: „Żuławy nie są dobrym miejscem do życia”. Młodzież wykazała się ogromną wiedzą merytoryczną na temat Żuław i żarliwie broniła argumentów swojej strony. Utrudnieniem dla debatujących był fakt, że uczestnicy wylosowali stronę debaty na godzinę przed spotkaniem. Musieli zatem być przygotowani na argumentację zarówno propozycji, jak i opozycji oraz umieć obronić argumenty, z którymi nie musieli się w rzeczywistości zgadzać. Na uwagę zasługuje również fakt, że debata przebiegała zgodnie z zasadami debaty oksfordzkiej, a uczniowie pokazali, że można dyskutować i spierać się siłą argumentów w sposób kulturalny.

W spotkaniu wzięli udział m.in. wicestarosta powiatu malborskiego Waldemar Lamkowski, burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski, dyrektorzy i nauczyciele szkół ponadpodstawowych, przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy oraz przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Malborka.

Osoby uczestniczące w spotkaniu miały możliwość poszerzenia wiedzy o naszym regionie, zwrócenia uwagi na sprawy nurtujące mieszkańców, jak również wyrażenia swojej opinii, co mogłoby się przyczynić do tego, aby Żuławy stały się miejscem przyjaznym młodym ludziom.

Zebrany podczas spotkania materiał posłuży do sformułowania celów oraz przedsięwzięć na etapie pracy nad strategią dla Obszaru Funkcjonalnego Żuławy.


 

 

 

Informacja i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Malborku

Starostwo Powiatowe w Malborku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
RIK
RIK 12.12.2022, 21:10
żuławy to takie miejsce gdzie ludzie chorują na zwyrodnienia stawów,choroby reumatologiczne.