Wydanie nr 31/2023, Wtorek 31.01.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Cyrus, Euzebiusz, Jan, Ksawery, Ludwik, Marceli, Marcelin, Marcelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Staw. Policjanci odnaleźli zaginionego Mikołaja.

  • Wydanie nr 31/2023
  • 9 grudnia 2022, 15:09
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Nowy Staw. Policjanci odnaleźli zaginionego Mikołaja. fot. KPP Malbork
We wtorek dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Stawie miał odwiedzić św. Mikołaj. Jednak zamiast niego, w umówionym miejscu dzieci znalazły tylko worek. O pomoc w poszukiwaniu św. Mikołaja poprosiły policjantów.

O tym, gdzie szukać pomocy kiedy dzieje się coś złego, doskonale wiedzą najmłodsi z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Stawie.

We wtorek, 6 grudnia br. do uczniów klas 0-III na umówione spotkanie miał przybyć św. Mikołaj z prezentami. Jednak, kiedy wybiła godzina wizyty, dzieci w umówionym miejscu znalazły tylko jego worek. Zaniepokojone nieobecnością swojego gościa zadzwoniły na numer alarmowy 112 i zgłosiły zaginięcie Mikołaja.

- „Natychmiast na wezwanie przyjechali policjanci  i po rozpoznaniu sprawy rozpoczęli poszukiwania Świętego. Funkcjonariusze odnaleźli Gwiazdora jak błąkał się po uliczkach miasta. Okazało się, ze chciał przed spotkaniem szybciutko załatwić ważną sprawę, ale zgubił się w drodze powrotnej do szkoły. Policjanci przyprowadzili do dzieci całego i zdrowego Mikołaja, który następnie obdarował milusińskich słodkimi podarunkami” - informuje st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku.

Na szczęście cała ta historia to scenariusz mikołajkowego przedstawienia, które odbyło się w nowostawskiej podstawówce.  Jednak policjanci, którzy w nim uczestniczyli byli prawdziwi i na zaproszenie organizatorów chętnie wzięli udział w tym sympatycznym wydarzeniu. Oprócz dobrej zabawy i otrzymanych słodkości, dzieci nauczyły się również, że w nagłej potrzebie zawsze mogą liczyć na pomoc policjantów.

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.