Wydanie nr 27/2023, Piątek 27.01.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Aniela, Rozalia, Jan Chryzostom, Jerzy, Julian, Przybysław, Adalruna, Alruna, Angelika, Teodoryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Lichnowy. Znęcał się nad rodziną – grozi mu do 5 lat więzienia.

  • Wydanie nr 27/2023
  • 9 grudnia 2022, 14:02
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Gmina Lichnowy. Znęcał się nad rodziną – grozi mu do 5 lat więzienia.… fot. KPP Malbork
Policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Lichnowy podejrzanego o znęcanie się nad własną matką i bratem. Młody mężczyzna od roku dręczył psychicznie i fizycznie domowników oraz okradł matkę z pieniędzy. Sąd zastosował wobec mężczyzny miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek, 6 grudnia br. policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Stawie zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Lichnowy podejrzanego o znęcanie się nad swoją rodziną.

- „Z materiałów prowadzonego przez śledczych postępowania wynika, że młody mężczyzna od dłuższego czasu stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej matki i brata. 23-latek wszczynał awantury, podczas których wulgarnie wyzywał i poniżał domowników, niszczył sprzęty domowe, groził pobiciem, a także ich szarpał, popychał i kopał powodując naruszenia ciała. Wcześniej domownicy nie chcieli informować nikogo o przemocy jaką doznają, ale agresja 23-latka wzrastała i w ostatnim czasie ukradł matce 1 tysiąc złotych z pieniędzy potrzebnych na życie. Po tym wydarzeniu kobieta zdecydowała się złożyć zawiadomienie na policję” - informuje st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a rodzina została objęta procedurą „Niebieskiej Karty”. Śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzuty znęcania się nad rodziną i dokonania kradzieży pieniędzy.

- „Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator złożył wniosek o areszt dla 23-latka, do którego sąd się przychylił i zastosował wobec podejrzanego ten środek zapobiegawczy na okres 1 miesiąca” - dodaje policjantka.

Za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.