Wydanie nr 27/2023, Piątek 27.01.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Aniela, Rozalia, Jan Chryzostom, Jerzy, Julian, Przybysław, Adalruna, Alruna, Angelika, Teodoryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz. Rozwój edukacji przedszkolnej – zakończono projekt wart prawie 600 tys. zł.

  • Wydanie nr 27/2023
  • 30 listopada 2022, 10:32
  • UG Miłoradz
  • Wiadomości
Gmina Miłoradz. Rozwój edukacji przedszkolnej – zakończono projekt… fot. UG Miłoradz
Ponad 80 dzieci i 5 nauczycieli wychowania przedszkolnego objętych było działaniami w ramach projektu „Rozwój edukacji przedszkolnej w Gminie Miłoradz”. Realizacja wszystkich przedsięwzięć kosztowała niespełna 600 tysięcy złotych, jednak efekt, jaki one przyniosły oraz przyniosą w przyszłości mieszkańcom i gminie, trudno przeliczyć na pieniądze.

Celem głównym projektu było utworzenie nowego oddziału przedszkolnego dla 20 dzieci 3-letnich. Wydłużony został także czas pracy oddziału do godziny 17, by ułatwić rodzicom realizację obowiązków zawodowych, a także pomóc im w podjęciu pracy w przypadku, gdy samodzielna opieka nad dzieckiem to utrudniała. Aby było to możliwe, wykonany został kapitalny remont sal przedszkola i adaptacja pomieszczeń na salę zabaw, kącik edukacyjny, osobną szatnię i osobne wyjście z budynku. W ten sposób stworzono przyjazne warunki do prowadzenia opieki nad dziećmi.

- „Realizacja projektu pozwoliła zwiększyć liczbę miejsc w przedszkolu, bo tego oczekiwali od samorządu mieszkańcy” – mówi Arkadiusz Skorek, wójt gminy Miłoradz. - „Zapewniliśmy nie tylko odpowiednie warunki do opieki nad większą grupą maluchów, ale zadbaliśmy też o wysoki poziom edukacyjny”.

- „W przedszkolu pojawiły się między innymi nowoczesne narzędzia multimedialne, interaktywna plazma, podłoga sensoryczna, nowe zabawki i pomoce dydaktyczne, które ułatwiają rozwój umiejętności poznawczych dzieci i umożliwiły organizowanie kreatywnych zajęć. Z projektu skorzystali też nauczyciele i rodzice, którzy podnieśli swoje kwalifikacje i umiejętności. To są rzeczy, które będą przynosiły dalsze korzyści w przyszłości” - dodaje Anna Smolińska, kierownik Referatu Rozwoju w Urzędzie Gminy w Miłoradzu. 

Dzięki realizacji projektu „Rozwój edukacji przedszkolnej w Gminie Miłoradz” zbudowany został także nowy plac zabaw. Jest on dostosowany do potrzeb najmłodszych dzieci. Zakupiono również nowe meble do oddziału przedszkolnego.

Projekt był realizowany przez gminę w partnerstwie z Pomorską Akademią Działania. Wartość wszystkich przedsięwzięć to niespełna 600 tys. zł. Samorząd gminy Miłoradz pozyskał na ten cel ponad pół miliona złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. 

- „Choć jako wójt i samorządowiec muszę zwracać wielką uwagę na wydatki finansowe i czuwać nad budżetem gminy, to jednocześnie wiem, że inwestycje w edukację dzieci są czymś niewymiernym i bezcennym, zwłaszcza w środowisku wiejskim” - mówi Arkadiusz Skorek. - „Robię wszystko, by gmina Miłoradz rozwijała się w sposób zrównoważony, stawała się samorządem nowoczesnym i jednocześnie przyjaznym mieszkańcom. Zależy mi na tym, by stwarzać jak najlepsze warunki do życia obecnym mieszkańcom, jak również chcemy być atrakcyjnym miejscem, dla tych osób które planują u nas zamieszkać w przyszłości. Odpowiedni poziom edukacji i opieki nad dziećmi jest tym, na czym nam wszystkim powinno zależeć, gdy myślimy o przyszłości naszej gminy”.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Gminy w Miłoradzu

UG Miłoradz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.