Wydanie nr 27/2023, Piątek 27.01.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Aniela, Rozalia, Jan Chryzostom, Jerzy, Julian, Przybysław, Adalruna, Alruna, Angelika, Teodoryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Miłosz Wolak Mistrzem Polski Młodzieżowców Kyokushin Karate.

Malbork. Miłosz Wolak Mistrzem Polski Młodzieżowców Kyokushin Karate. fot. Wojciech Kunicki
W Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców Kyokushin Karate. Po raz czwarty z tytułem najlepszego wrócił Miłosz Wolak z Malborskiego Klubu Kyokushin Karate.

W niedzielę, 27 listopada br. podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców Kyokushin Karate wystartowało 213 zawodników z 78 klubów karate całej Polski. Malborski Klub Kyokushin Karate reprezentowali w kategorii kata i kumite młodzieżowcy: Miłosz Wolak i Aleksandra Nowicka oraz juniorki: Zofia Bukowska i Kinga Zawada.

Po uroczystym otwarciu, tradycyjnie odbyła się konkurencja kata.

- „Po raz czwarty z rzędu tytuł Mistrza Polski Młodzieżowców w kata zdobył sensei Miłosz Wolak. W latach 2019, 2020, 2021 i 2022 na tej imprezie był nie do pokonania dla swoich przeciwników. Szkoda niestety, że nasz utalentowany zawodnik musi przejść od nowego roku do kategorii seniorów” - informuje Wojciech Kunicki z Malborskiego Klubu Kyokushin Karate. - „Ola Nowicka bardzo dobrze poradziła sobie w eliminacjach zajmując 9 miejsce. Niestety, do ósemki finałowej tradycyjnie zabrakło 0,1 pkt. Szkoda!”

Po południu odbyły się eliminacje i finały w kumite. Tym razem wszyscy malborscy zawodnicy odpadli w eliminacjach i nie przebrnęli do strefy medalowej.

- „Ostatecznie Miłosz - 70 kg i Ola – 60 kg odpadli w ćwierćfinałach i zostali sklasyfikowani na miejscu 5-8 w swoich kategoriach. Juniorki Zosia i Kinga w kategorii kumite juniorek +60 kg odpadły w eliminacjach” - dodaje Wojciech Kunicki. - „Serdeczne podziękowania dla sensei Jacka Trocha, który pełnił funkcje trenera MKKK na tych zawodach i opiekował się naszymi zawodnikami”.

Ostatnie zawody przed świętami odbędą się 10 grudnia br. we Włocławku. Na Kujawy IKO Cup zgłoszonych jest aż 28 zawodników z Malborskiego Klubu Kyokushin Karate.

- „Będzie to szansa dla zawodników, aby zakwalifikować się do przyszłorocznych Mistrzostw Makroregionu Zachodniego. OSU!” - podsumowuje Wojciech Kunicki.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.