Wydanie nr 27/2023, Piątek 27.01.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Aniela, Rozalia, Jan Chryzostom, Jerzy, Julian, Przybysław, Adalruna, Alruna, Angelika, Teodoryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Piotr Kołakowski brązowym medalistą Mistrzostw Europy w kickboxingu.

Malbork. Piotr Kołakowski brązowym medalistą Mistrzostw Europy w kickboxingu. fot. Piotr Kołakowski
W turystycznej stolicy Turcji, Antalyi rozegrane zostały Mistrzostwa Europy w kickboxingu. Spośród 850 sportowców z 39 państw na podium stanął mieszkaniec Malborka, Piotr Kołakowski.

Od 11 do 20 listopada br. w tureckiej Antalyi odbyły się tegoroczne Mistrzostwa Europy w Kickboxingu WAKO, podczas których rywalizowało 850 kickboxerów z 39 europejskich krajów.

- „Turnieje tej rangi charakteryzują się bardzo wysokim poziomem rywalizacji, gdyż Europejczycy są czołówką światowego kickboxingu. Jako kadrowicz reprezentowałem Polskę w formule light contact, w kategorii wagowej - 84 kg” - opowiada Piotr Kołakowski. - „Stoczyłem mocne pojedynki z reprezentantami Irlandii oraz Węgier i dopiero w półfinale uległem aktualnemu Mistrzowi Świata, który na tym turnieju został także Mistrzem Europy. Sukcesywnie podnoszę swój poziom sportowy i z sezonu na sezon znajduję się coraz wyżej w rankingu światowym. Aktualnie plasuję się na 6. pozycji w swojej kategorii wagowej”.

Uzyskany wynik jest obecnie największym międzynarodowy sukcesem pana Piotra, który od ponad 16 lat jest podopiecznym trenera Leszka Jobsa. W swojej sportowej karierze pan Piotr zdobył już medale Mistrzostw Europy w 2013 r., które odbyły się w Krynicy Zdrój. Wówczas startował w grupie wiekowej junior.

- „Przede mną chwila odpoczynku i okres roztrenowania, a następnie przygotowania do przyszłorocznego sezonu startowego. Na horyzoncie są już nowe cele, do których w głównej mierze zaliczam dalszą dominację na podwórku krajowym. Jest to jeden z warunków, który zapewni mi wyjazd na Mistrzostwa Świata w 2023 r.” - wylicza Piotr Kołakowski i dodaje, że w przyszłym roku ma zapaść decyzja, czy kickboxing znajdzie się w programie Igrzysk Olimpijskich na 2028 rok.

- „Będzie to dla nas przełomowy moment, który mamy nadzieję stanie się faktem już niebawem” - podsumowuje.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.