Wydanie nr 27/2023, Piątek 27.01.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Aniela, Rozalia, Jan Chryzostom, Jerzy, Julian, Przybysław, Adalruna, Alruna, Angelika, Teodoryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Jowita Juniewicz laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego.

Malbork. Jowita Juniewicz laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. fot. Iwona Skóra
Przewodnicy turystyczni z różnych zakątków Polski rywalizowali w 49. Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym na Zamku w Golubiu-Dobrzyniu. Wśród finalistów znalazła się Jowita Uniewicz z Koła Przewodników Malborskich.

W Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym przewodnicy z całej Polski udział mogą brać od lat 70 ubiegłego stulecia. Tradycyjnie odbywa się na Zamku w Golubiu-Dobrzyniu. W konkursie najważniejsza jest nie tylko dobra dykcja, poprawna intonacja i umiejętność posługiwania się poprawną polszczyzną, ale także to, by zainteresować swoją opowieścią odbiorców.

W pierwszym etapie konkursu uczestnicy przez blisko 10 minut opowiadają historie związane ściśle z ich regionem, w którym żyją. Kolejny etap to 15 minutowa opowieść.

W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego wygrał Stanisław Apostoł z Zakopanego. Drugie miejsce zajęła Jowita Uniewicz z Koła Przewodników Malborskich, a trzecie Adam Nosko z Kwidzyńskiego Centrum Kultury, który również reprezentuje PTTK w Malborku. Kolejne miejsca zajęli: Mariusz Czypionka z Mysłowic oraz Włodzimierz Dembiński z Warszawy.

Z kolei Iwona Skóra z Koła Przewodników Malborskich zdobyła nagrodę w konkursie „o pietruszkę” ex aequo z Danutą Orlewicz ze Stowarzyszenia Oświatowego Zamek Królewski w Krakowie. W tym konkursie, w formie zabawy, udział mogą wziąć byli zwycięzcy konkursu krasomówczego.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

Zdjęcia: Iwona Skóra

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.