Wydanie nr 31/2023, Wtorek 31.01.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Cyrus, Euzebiusz, Jan, Ksawery, Ludwik, Marceli, Marcelin, Marcelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. XVIII Malborskie Ogólnopolskie Spotkania Teatralne.

To już 18. edycja Malborskich Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych. Mieszkańcy przez dwa dni będą mieli okazję obejrzeć spektakle teatrów z całej Polski.

W piątek i sobotę, 25 i 26 listopada br. w Szkole Łacińskiej Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji odbędą się XVIII Malborskie Ogólnopolskie Spotkania Teatralne.

Po raz pierwszy na kulturalnej mapie Malborka wydarzenie pojawiło się w 1994 r. pod nazwą Malborskie Forum Teatrów Poezji, organizowane przez Miejski Dom Kultury. Później przekształciło się w MOST - Malborskie Ogólnopolskie Spotkania Teatralne. W roku 2007 odbyła się jego ostatnia edycja, jednak ponownie się reaktywował w 2018 r. i nadal trwa.

Warto w tym miejscu podkreślić, że teatr w naszym mieście jest dziedziną wyjątkowo popularną. W Malborku działa teatr dziecięcy, grupy młodzieżowej „Dwa Słowa”, dla dorosłych „W pół słowa”, a w ostatnim czasie swoje aktorskie pasje zaczęła spełniać grupa seniorów.

W tym roku gościem specjalnym MOST-u będzie Wojciech Tremiszewski, znany z działającego kiedyś kabaretu LIMO.

 

Program:

Piątek, 25 listopada br.

Godz. 18.00 – Teatr „Dwa Słowa” przedstawi spektakl „Czucie i wiara”, inspirowany „Balladami i romansami” Adama Mickiewicza

 

Sobota, 26 listopada br.
Godz. 14.00 – Teatr „Nie ma głupich pomysłów” przedstawi spektakl „Nowa” na podstawie tekstów własnych

Godz. 15.30 – Teatr „Zryw” przedstawi spektakl „Mały Książę” na podstawie powiastki filozoficznej Antoine de Saint-Exuper’yego

Godz. 17.00 – Violetta Jankowiak przedstawi monodram „To, co kobieta powinna umieć zrobić…”, inspirowany tekstami Stanisława Tyma, Agnieszki Osieckiej i anonimowymi tekstami opublikowanymi w internecie.

Godz. 19.00 – Wojciech Tremiszewski przedstawi „Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej” na podstawie autorskiego scenariusza (spektakl płatny – bilety w cenie 20 zł do nabycia w MCKIE Szpital Jerozolimski oraz CKIE Szkoła Łacińska)


 

 

 

Informacja organizatora

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.