Wydanie nr 31/2023, Wtorek 31.01.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Cyrus, Euzebiusz, Jan, Ksawery, Ludwik, Marceli, Marcelin, Marcelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Mali Mistrzowie - złoty medal Michaliny Kumowskiej.

MAL WOPR. Mali Mistrzowie - złoty medal Michaliny Kumowskiej. fot. MAL WOPR Malbork
Michalina Kumkowska, ośmioletnia zawodniczka Sekcji Pływackiej MAL WOPR Malbork, została najlepszą pływaczką zawodów pn. „Mali Mistrzowie”, które odbyły się w Grudziądzu.

Podczas zawodów, które odbyły się w sobotę, 19 listopada br. Michalina Kumkowska wywalczyła w zawodach dwa medale, a wynik jaki uzyskała na 50m stylem dowolnym (42,17), dał jej oprócz złota, najwyższy wynik punktowy FINA (160pkt). Dzięki temu doskonałemu wynikowi, mogła cieszyć się z tytułu najlepszej pływaczki zawodów.

- „Do swoich zdobyczy dorzuciła jeszcze srebro w konkurencji 25m stylem motylkowym, w której musiała niestety uznać wyższość zawodniczki z Torunia. Michalina jest niezwykle obiecującą, bardzo jeszcze młodą zawodniczką. Jej ogromne zaangażowanie w pracę na treningach zaczyna procentować wyśmienitymi występami na zawodach. Z pewnością nieraz jeszcze usłyszymy o jej sukcesach - informuje Iwona Ciecholewska z MAL WOPR Malbork. 

W Grudziądzu Michalinie towarzyszyło trzech braci Zwolińskich, z których najlepiej spisał się najstarszy, jedenastoletni Kazimierz.

- „Nasz zawodnik nie tylko zaliczył dwa nowe rekordy życiowe w konkurencjach 100m stylem dowolnym i 50m stylem klasycznym, ale także w tym drugim starcie otarł się o podium. Z czasem 50,10s zajął pechowe, czwarte miejsce, mamy jednak nadzieję, że rozbudzi to tylko jego apetyt na występy medalowe. Na duże brawa zasługują pozostali zawodnicy MAL WOPR startujący w Grudziądzu. Ignacy Zwoliński zanotował bardzo dobry rekord życiowy na 50m stylem dowolnym wynoszący od soboty 38,88s a także po raz pierwszy wziął udział w konkurencji 25m stylem klasycznym, w którym startowali zawodnicy dziesięcioletni. W tych samych konkurencjach również po raz pierwszy w karierze, startował najmłodszy z braci dziewięcioletni Mieszko Zwoliński, który od grudziądzkich zawodów będzie już miał punkt odniesienia do uzyskanych tam czasów. Nie byłoby tych wspaniałych występów malborskich pływaków gdyby nie nieustannie wspierający rodzice, którym wciąż i niezmiennie dziękujemy za wsparcie i pomoc - podsumowała Iwona Ciecholewska. 

MAL WOPR Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.