Wydanie nr 34/2023, Piątek 3.02.2023
imieniny: pokaż (3 imiona)Błażej, Oskar, Ignacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości. Szczegóły na plakacie.

Malbork. Obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości. Szczegóły… fot. UM Malbork
W piątek będziemy obchodzić 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w Malborku odbędą się uroczystości.

W piątek, 11 listopada br. o godz. 10.00 w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przy ul. Słowackiego 76 w Malborku odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem Chóru Mieszanego Lutnia pod dyrekcją Bożeny Belcarz. Po niej, o godz. 11.00 ulicami miasta przejdzie procesja – od kościoła, przez Plac Słowiański, Plac Wolności, ul. 17 Marca, ul. Poczty Gdańskiej,

która zakończy się na Skwerze „Żołnierzy Wyklętych” pod Pomnikiem Armii Krajowej, gdzie odbędzie się krótka inscenizacja historyczna pt. „Czas patriotów...”. Następnie rozpoczną się główne uroczystości i złożenie kwiatów pod Kamieniem Żołnierzy Wyklętych. W uroczystości udział weźmie Młodzieżowa Orkiestra Big Band Blue z Szemud.

W godz. 10.00-16.00 na terenie Muzeum Zamkowego w Malborku odbędzie się Wojskowa Gra Terenowa, a w godz. 11.00-14.00 ulicami miasta pobiegną uczestnicy XXXII Biegu Niepodległości.

 

Szczegóły na plakacie.

 

 

 

 

Informacja prasowa UM Malbork

 

UM Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.