Wydanie nr 31/2023, Wtorek 31.01.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Cyrus, Euzebiusz, Jan, Ksawery, Ludwik, Marceli, Marcelin, Marcelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pomoc wyziębionemu mężczyźnie – tygodniowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 31/2023
  • 7 listopada 2022, 10:54
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
Pomoc wyziębionemu mężczyźnie – tygodniowy raport malborskich służb… fot. zdjęcie poglądowe
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 11 interwencji. Dotyczyły one m.in. pomocy ZRM, zablokowanej windy i zasłabnięcia kobiety. Strażacy wyjeżdżali do 5 pożarów: samochodu, pustostanu, śmieci, krzesła w mieszkaniu i sadzy w kominie. Ratownicy obsłużyli miejsce potrącenia pieszego. Jeden alarm okazał się fałszywy.

 

Pożar pustostanu na Armii Krajowej w Malborku.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 1 listopada br. O godz. 15:44 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o pożarze pustostanu przy ul. Armii Krajowej w Malborku.

Po dojeździe trzech zastępów z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano pożar pustostanu. Pożarem objęte było pomieszczenie wewnątrz i część dachu. Droga krajowa nr 55 w tym miejscu była nieprzejezdna.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody na palące się w budynku deski oraz dach. Na miejsce zdarzenia przyjechał zastęp z OSP Stogi. Strażacy dokonali zasilania wodnego z pobliskiego hydrantu. Rozstawili drabinę mechaniczną oraz podali drugi prąd wody w natarciu wewnątrz budynku. Po ugaszeniu pożaru, sprawdzili pomieszczenia i dach kamerą termowizyjną oraz przeszukali pomieszczenia. Na szczęście nie było poszkodowanych osób. Po oddymieniu pomieszczeń, rozpoczęli prace rozbiórkowe nadpalonych elementów budynku. Na koniec skontrolowali i dogasili pogorzelisko. Po 2 godz. 7 min. zakończyli działania, w których udział wzięło łącznie 15 ratowników i 6 funkcjonariuszy policji.

Więcej na https://tvmalbork.pl/aktualnosci/37532,malbork-pozar-pustostanu-dk55-zablokowana-na-czas-

 

 

Pomoc wyziębionemu mężczyźnie w Matowach Małych.

W środę, 2 listopada br. o godz. 11:18 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o wyziębionym mężczyźnie, który miał problem z poruszaniem się i percepcją. Osoba znajdowała się w trudno dostępnym terenie w miejscowości Mątowy Małe.

Po dojeździe zastępu z OSP Miłoradz do miejsca zdarzenia zastano na drodze polnej wyziębionego, przytomnego, ale z ograniczoną świadomością mężczyznę. Dojazd do miejsca zdarzenia utrudniony był ze względu na grząski teren.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (zabezpieczenie przed utratą ciepła, wsparcie psychiczne). Następnie osobę poszkodowaną przekazano ZRM. Po 51 min. zakończono działania, w których udział wzięło 5 ratowników oraz 3 ratowników medycznych.

 

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork

 

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.