Wydanie nr 90/2023, Piątek 31.03.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Gwido, Beniamin, Kornelia, Dobromira, Balbina, Amos, Achacjusz, Achacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Kacper Patoka na zawodach Otylia Swim Cup.

MAL WOPR. Kacper Patoka na zawodach Otylia Swim Cup. fot. MAL WOPR Malbork
Najlepsi młodzi pływacy i pływaczki z całego kraju rywalizowali na pływalni „Wodna Nuta” w Opolu w cyklicznych zawodach Otylia Swim Cup pod patronatem Otylii Jędrzejczak, mistrzyni olimpijskiej i dwukrotnej mistrzyni świata, a także wielokrotnej medalistki mistrzostw Europy.

W zawodach, które odbyły sie w ubiegły weekend (29 i 30 października br.), na opolskiej pływalni swoje umiejętności sprawdzało ponad 800 zawodników podzielonych na dwie kategorie wiekowe. Przed młodymi zawodnikami było nie lada wyzwanie, bo zgodnie z przepisami musieli rywalizować na pływalni o wymiarach olimpijskich, czyli mającej długość 50 metrów. W ramach dwóch bloków zawodów rozegranych zostało 13 konkurencji indywidualnych dla dziewcząt i chłopców. Podczas zawodów uczestnicy nie tylko rywalizowali zgodnie z zasadami fair play w konkurencjach sportowych, ale także nabierali cennego doświadczenia w startach w dużej imprezie sportowej.

- „Doświadczenia nie brakuje już z pewnością malborskiemu pływakowi Kacprowi Patoce, który i tym razem stawił się w Opolu na tych świetnie zorganizowanych zawodach. Nasz pływak startował trzykrotnie, ustanawiając dwa razy swoje nowe rekordy życiowe na długiej pływalni. Pierwszy raz w karierze zszedł poniżej 30s na dystansie 50m stylem dowolnym. Z czasem 29,09s zajął też najlepszą lokatę w całych zawodach, zdobywając w tej konkurencji srebrny medal. Czwarte miejsce zajął na dystansie dwukrotnie dłuższym, ale na pocieszenie tego pechowego miejsca mógł zapisać na swoim koncie nowy rekord życiowy wynoszący od niedzieli 1:05,40s” - opowiada Iwona Ciecholewska z MAL WOPR Malbork. - „Po zawodach Kacper z pewnością mógł czuć niedosyt, gdyż w zestawieniu wszystkich zawodników zajął odległą jak na niego, 5 lokatę. Patrząc jednak na poziom sportowej rywalizacji w Opolu, fenomenalne wyniki uzyskiwane przez zwycięzców i fakt, że miejsce trzecie przegrał o nieco ponad 20pkt FINA, należy uznać start naszego zawodnika za bardzo udany.      

Jedną z podstawowych zasad podczas zawodów pływackich jest niwelowanie różnic wśród dzieci oraz nauka szacunku do rywali. W czasie opolskich zawodów czekało na zawodników mnóstwo atrakcji.  Odbyły się specjalne wyścigi premiowane, a medale wręczała im sama mistrzyni Otylia. Zawody organizowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak były jak zawsze fantastyczną okazją do poprawy rekordów życiowych pływaków, ale przede wszystkim świetną dla nich zabawą.

MAL WOPR Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.