imieniny: pokaż (10 imion)Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Saba
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Uczeń II LO na podium 30. Biegu Kociewskiego.

Malbork. Uczeń II LO na podium 30. Biegu Kociewskiego. fot. II LO Malbork
Podczas jubileuszowego 30. Biegu Kociewskiego w Starogardzie Gdańskim uczeń II LO w Malborku, Oskar Wąsik stanął na podium zdobywając 3 miejsce.

W niedzielę, 9 października br. w Starogardzie Gdańskim odbyła się 30 edycja Biegu Kociewskiego z Polpharmą. W biegu młodzieżowym na dystansie około 2 km ulicami miasta bardzo dobrze zaprezentował się uczeń klasy IIIC z II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku, Oskar Wąsik, zawodnik SKS Sokół Malbork.

- „W kategorii wiekowej 16-19 lat zajął III miejsce, przegrywając z halowym Mistrzem Polski w biegu na 600m U-18 Karolem Makiłą z Floty Gdynia oraz z brązowym medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na 1500m Kacprem Jaszewski z Olimpijczyka Skorzewo” - informuje Norbert Sajkowski, opiekun młodego sportowca.

W biegu na 10 km mieszkaniec Malborka Łukasz Godlewski zajął 14 miejsce. W pierwszej „setce” znalazł się jeszcze Tomasz Mroczkowski (64) i Paweł Wójcicki (81). W biegu udział wzięli również Jakub Wierzbicki, Michał Suszyński, Rafał Dorszewski, Maciej Troch, Robert Jędrzejczak oraz Anna Zagórowska.

Zdjęcia: II LO Malbork