Wydanie nr 275/2022, Niedziela 2.10.2022
imieniny: pokaż (5 imion)Leodegar, Stanimir, Teofil, Nasiębor, Ursycyn
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Do soboty można głosować na projekty w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Junior.

  • Wydanie nr 275/2022
  • 21 września 2022, 13:38
  • UM Malbork
  • Wiadomości
Do soboty, 24 września br. dzieci i młodzież malborskich szkół mogą głosować w swoich placówkach na wybrane projekty w ramach Malborskiego Budżetu Obywatelskiego „Junior” (MBOJ) na rok 2023. Udział w głosowaniu mogą wziąć wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Uczniowie mieszkający w Malborku, a uczący się poza naszym miastem będą mieli możliwość oddania swojego głosu w sobotę, 24 września br. w godz. 10.00-12.00 w siedzibie Urzędu Miasta Malborka na pl. Słowiańskim 5 w pomieszczeniu Miejskiej Biblioteki Publicznej na parterze budynku.

Propozycje zadań, które uzyskają największą liczbę głosów, zostaną przedstawione Burmistrzowi Miasta Malborka i zaproponowane przez Burmistrza do realizacji w ramach możliwości finansowych miasta Malborka. Rekomendowane do realizacji będą te zadania z listy, które uzyskają największą liczbę głosów, aż do wyczerpania środków w MBOJ na 2023 rok (proponowana kwota to 25 tys. zł).

Propozycje projektów:

1. Gry podwórkowe – spotkania integracyjne uczniów klas 1-3 malborskich szkół podstawowych

Wykorzystanie gier przy organizacji spotkań rekreacyjno-integracyjnych uczniów klas 1-3 malborskich szkół podstawowych, w tym elementy rywalizacji, turnieju planowanego w czasie festynu wiosną 2023 r.

2. Zdrowo, muzycznie, fantastycznie – malborski festiwal kulturalno-sportowy – II edycja

Festiwal połączony z promocją zdrowego stylu życia. Planowana jest rywalizacja zgłoszonych grup uczestników połączona z dobrą zabawą. Projekt zwiększy świadomość zdrowego stylu życia, odkryje talenty uczestników, zwiększy integrację mieszkańców, dostarczy niezapomnianych wrażeń kulinarnych.

3. Obowiązkowo Zdrowo i Ekologicznie – Sejmik ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Podczas Sejmiku uczestnicy będą mieli do wykonania różne zadania przygotowanie makiety OZE, test, przygotowanie i degustacja potraw - dla uczniów klas ósmych i szkół ponadpodstawowych. Przed Sejmikiem będzie ogłoszony konkurs plastyczny i fotograficzny, nadesłane prace będą dekoracją podczas imprezy. Zadania będą miały formę konkursu z nagrodami. Cel – podzielenie się wiedzą na temat odnawialnych źródeł energii i zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania.

4. Gamingowa moc w mikołajkową noc

Spotkanie młodzieży z Technikum nr 3 i szkół ponadpodstawowych - 120 uczestników (noc w szkole). W programie: Maraton gier, Maraton profilaktyki, Maraton pisania listów w ramach akcji Amnesty International, Maraton mikołajkowych gier i zabaw, Ogłoszenie wyników konkursów, Poczęstunek.

5. Koncert pt. „Wielki koncert dla kociaków i psiaków”

Międzyszkolny koncert charytatywny dla Reksa. Uczestniczyć będą wszystkie szkoły z terenu Malborka. Każda szkoła przygotuje swój program artystyczny, pokazy (mini talent show). Cel – integracja dzieci i młodzieży w propagowaniu pomocy dla zwierząt i wzbudzanie u dzieci i młodzieży troski o zwierzęta.

6. Turnieje Scrable i Rummikuba pod hasłem „Licz się ze słowami”

Turniej Scrable i Rummikuba dla szkół z Malborka. Promocja logicznego myślenia i spędzania wspólnie czasu w „realu”. Wspieranie gry fair play. Odkrywanie zakamarków języka polskiego.

 

 

 

 

Źródło: materiały prasowe UM Malbork

UM Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.