Wydanie nr 34/2023, Piątek 3.02.2023
imieniny: pokaż (3 imiona)Błażej, Oskar, Ignacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Malbork. Autobus linii nr 5 bezpłatny dla mieszkańców.

Gmina Malbork. Autobus linii nr 5 bezpłatny dla mieszkańców. fot. archiwum MZK
Od 1 września dzieci i młodzież wracają do szkół. Znowu zrobi się gwarno i tłoczno. Warto w tym miejscu przypomnieć, że od 1 lipca br. komunikacja miejska w Malborku jest darmowa. Uczniowie będą mogli bez problemu dojeżdżać do szkół. Czy dotyczy to również mieszkańców Nowej Wsi Malborskiej podróżujących linią autobusową nr 5?

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Malborka z dnia 20 maja br. nr XLVI/378/2022, od 1 lipca br. wprowadzone zostały bezpłatne usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym w mieście Malbork. Gdy w życie weszła ta uchwała, wielu mieszkańców Nowej Wsi Malborskiej zastanawiało się, co z linią nr 5, która kursuje na trasie Malbork – Nowa Wieś Malborska? Czy trzeba będzie płacić za przejazd, czy jednak również komunikacja na tym odcinku będzie darmowa?

Z tym pytaniem zwróciliśmy się do Urzędu Gminy Malbork.

 

W odpowiedzi Dorota Cielasińska podkreśliła, że mieszkańcy Nowej Wsi Malborskiej podróżują od 1 lipca br. linią autobusową nr 5 nieodpłatnie.

- Kwestię kursowania linii nr 5 uregulowano w Porozumieniu międzygminnym z dnia 3 lutego 2017 r. „w sprawie powierzenie Gminie Miejskiej Malbork przez Gminę Wiejską Malbork zadania w zakresie transportu zbiorowego”. Koszty realizacji zadania w każdym roku ustalane są w aneksie do w/w porozumienia” - wyjaśniła.

A co z kosztami, jakie w związku z tym ponosi Gmina Wiejska Malbork? Czy dużo więcej wzrosły, niż przed wejściem tej uchwały?

- „W 2022 r. kwota ta miała wynieść 31 240,00 zł. Ze względu na wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej kwota została podwyższona do 39 264,00 zł” - poinformowała Dorota Cielasińska.

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Kapitalizm który umiera
Kapitalizm który umiera 01.09.2022, 20:24
Darmowe mobilne punkty grzewcze dla bezdomnych - Tak widzę darmową komunikację miejską. Zwiększającą ilość płatnych parkingów.

Komuno Wróć. Dajmy ludziom wszystko za darmo. Pierestrojka 2.0

To co następne rozdacie za darmo "z naszych podatkowych pieniędzy"

Kon
Kon 01.09.2022, 10:03
Skoro linia nr 5 jest linią poza miejską i darmową, to dlaczego inni mieszkańcy powiatu mają być pokrzywdzeni. Należy przywrócić linię nr 7 Sztum, linię nr 10 Stare Pole