Wydanie nr 344/2022, Sobota 10.12.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Polidor, Brajan Daniel, Judyta, Maria, Andrzej, Julia, Switun, Unierad, Unirad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zalane piwnice i ulice, poprzewracane drzewa. Ponad 40 interwencji strażaków – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 344/2022
  • 22 sierpnia 2022, 10:47
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
  • 6 komentarzy
Zalane piwnice i ulice, poprzewracane drzewa. Ponad 40 interwencji strażaków – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. widz TvRegionalna24.pl
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 61 interwencji. W większości dotyczyły one usuwania skutków ulewnych deszczy i silnych wiatrów – usuwania powalonych drzew, zalanych ulic, zalanej działki z gołębnikami, wyciągnięcia samochodu z zalanego wiaduktu oraz usunięcia błota z jezdni. 31 interwencji dotyczyła zalanych piwnic, m. in. w hotelu Dedal, na dworcu PKP i strzelnicy. Strażacy obsłużyli miejsce wypadku drogowego, usunęli plamę oleju z jezdni, pomogli otworzyć mieszkanie i pomogli PRM. Ratownicy wyjeżdżali do 4 pożarów – ściernisk, śmieci oraz snopka słomy. Jedna interwencja dotyczyła uwięzionego kota na drzewie, usunięcia kokonów z osami i zadymienia auta. Strażacy uczestniczyli we wspólnym patrolu z policją na rzece Nogat. Trzy alarmy okazały się fałszywe.

 

Jedna osoba ranna po zderzeniu osobówek w Trępnowach.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 15 sierpnia br. na drodze powiatowej z Nowego Stawu do Lichnów. O godz. 14:53 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o wypadku, w którym na skrzyżowaniu zderzyły się dwa pojazdy osobowe.

Po dojeździe zastępu z OSP Lichnowy do miejsca zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po zderzeniu. Policja i ZRM były obecne już na miejscu. Samochody znajdowały się na poboczu. Kierowca pojazdu marki Ford znajdował się pod opieką ZRM. Pozostałe osoby biorące udział w zdarzeniu: 32-letnia kobieta, 36-letni mężczyzna, 13-letni chłopiec oraz dziewczynki w wieku 5 i 3 lata nie potrzebowali pomocy medycznej. Droga była zablokowana w obu kierunkach. Nie było wycieków z pojazdów.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Do miejsca zdarzenia dojechały zastępy JRG Malbork i Nowy Staw. Mężczyzna z Forda został zabrany przez ZRM do szpitala. Po pisemnym przekazaniu pojazdów policji, oddysponowano zastępy z JRG i OSP Nowy Staw. Na miejsce przyjechał technik policji oraz lawety. Strażacy pomogli w załadunku aut. Po usunięciu resztek powypadkowych z jezdni, po 1 godz.31 min. zakończono działania, w których łącznie udział wzięło 17 ratowników, 7 funkcjonariuszy policji oraz 2 ratowników medycznych.

Więcej na https://tvmalbork.pl/aktualnosci/36862,nowy-staw-lichnowy-jedna-osoba-w-szpitalu-po-zderz


 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork

Wideo i zdjęcia: widzowie TvRegionalna24.pl, OSP Lichnowy, OSP Stare Pole

 

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
A.
A. 22.08.2022, 16:13
Burmistrz przygotował się dobrze na pływanie byle jak i na byle czym.
Mieskzaniec Malborka Słowackiego
Mieskzaniec Malborka Słowackiego 22.08.2022, 13:39
Droga redakcjo czy mogli byście zrobić reportaż z naszym burmistrzem odnośnie kanalizy w naszym mieście to co się dzieje to jakieś nieporozumienie kto za tą katalizę jest odpowiedzialny ? Jeśli można to proszę o odpowiedź w komentarzu
Z góry dziękuję !!!
Ewa
Ewa 22.08.2022, 16:27 (odpowiedź do Mieskzaniec Malborka Słowackiego )
Słowackiego to dumny projekt Charzewskiego. Ewidentnie jest coś zrypane podczas realizacji bo przy każdym nawet większym deszczu jest na dole mega problem a nigdy aż tak nie było.
Piotr
Piotr 22.08.2022, 15:54 (odpowiedź do Mieskzaniec Malborka Słowackiego )
Oczywiście wyślemy zapytanie.
Mieskzaniec Malborka Słowackiego
Mieskzaniec Malborka Słowackiego 23.08.2022, 13:47 (odpowiedź do Piotr)
Dziękuję czekam z niecierpliwością co nasz włodarz odpisze