Wydanie nr 275/2022, Niedziela 2.10.2022
imieniny: pokaż (5 imion)Leodegar, Stanimir, Teofil, Nasiębor, Ursycyn
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Weź udział w Wielkim Teście Wiedzy o Metropolii. Trwają zapisy.

  • Wydanie nr 275/2022
  • 18 sierpnia 2022, 10:52
  • Starostwo Powiatowe w Malborku
  • Wiadomości
Starostwo Powiatowe w Malborku zachęca do wzięcia udziału w Wielkim Teście Wiedzy o Metropolii. Ruszyły właśnie zapisy. Troje najlepszych uczestników otrzyma bonus finansowy w łącznej wysokości 9 tys. zł. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 10 września na 34. piętrze Olivia Star, najwyższego budynku na Pomorzu.

Jeśli interesujesz się tym, co dzieje się w regionie, jesteś mocny z lokalnej geografii i historii, orientujesz się, co słychać w kulturze i gospodarce albo wiesz co dzieje się w świecie sportu – to jest propozycja dla ciebie.

Do udziału w wydarzeniu zapraszają wspólnie redakcja Gazety Wyborczej Trójmiasto oraz Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot.

- „Czy Lord Vader stoi na rynku w Wejherowie czy w Pruszczu? Jak długi jest tunel pod Martwą Wisłą? Kto jest prezydentem Sopotu, a kto burmistrzem Żukowa? O takie sprawy, zarówno bardziej i mniej poważne, pytaliśmy uczestników poprzednich konkursów” – mówi Michał Glaser, prezes zarządu OMGGS. - „Zachęcamy do tego, aby sprawdzić swoją wiedzę o miejscach w których żyjemy i spróbować wygrać wysokie nagrody. Gorąco zachęcam do udziału wszystkich mieszkańców Trójmiasta, Kociewia, Kaszub i Żuław, którzy na co dzień zamieszkują nasz Obszar Metropolitalny”.

 

Pytania

Test będzie podzielony na 10 kategorii tematycznych: gospodarka, turystyka, ciekawostki, historia, ludzie, transport, geografia, kultura i rozrywka, sport oraz ekologia. W tym roku uczestnicy zmierzą się z 60 pytaniami zamkniętymi.

 

Nagrody

Na uczestników konkursu czekają nagrody pieniężne oraz upominki od gmin OMGGS. Laureaci trzech pierwszych miejsc, z najlepszymi wynikami otrzymają nagrody finansowe – za pierwsze miejsce 5 tys. zł brutto, za drugą lokatę 3 tys. zł brutto oraz za trzecią pozycję 1 tys. zł brutto. Dodatkowo pierwsza dziesiątka uczestników zostanie obdarowana gadżetami od partnerów wydarzenia.

 

Rejestracja

Udział w Teście jest bezpłatny. W konkursie mogą wziąć osoby, które ukończyły 16 lat. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić ELEKTRONICZNY FORMULARZ (www.trojmiasto.wyborcza.pl/wielkitest). Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy trwają do 9 września lub do wyczerpania liczby wolnych miejsc. Regulamin konkursu można znaleźć TUTAJ.

 

Data i miejsce

Wydarzenie odbędzie się na 34. piętrze budynku Olivia Star, na wysokości 130 m nad ziemią, na terenie kompleksu biurowego Olivia Business Centre - Gdańsk, al. Grunwaldzka 472.

 

W ubiegłym roku Mistrzem wiedzy o metropolii okazał się Łukasz Malinowski z Gdańska, który uzyskał 67 punktów na 100 możliwych. W pierwszej edycji Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii organizowanej w 2018 r. w budynku Politechniki Gdańskiej również był nie do pobicia.

 

Spędź wolną sobotę w Olivia Star. Wyjątkowe widoki gwarantowane.

 

 

 

 

Informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku

Starostwo Powiatowe w Malborku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.