Wydanie nr 275/2022, Niedziela 2.10.2022
imieniny: pokaż (5 imion)Leodegar, Stanimir, Teofil, Nasiębor, Ursycyn
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tczew. Ukradli 700 l paliwa – grozi im do 10 lat więzienia.

  • Wydanie nr 275/2022
  • 12 sierpnia 2022, 10:49
  • KPP w Tczewie
  • Na sygnale
Tczew. Ukradli 700 l paliwa – grozi im do 10 lat więzienia. fot. KPP w Tczewie
Kryminalni z Tczewa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o kradzieże oleju napędowego na terenie powiatu. 30 - latek i o 6 lat młodszy mężczyzna ukradli 700 litrów paliwa, powodując straty na ponad 5 tys. zł. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Tczewscy kryminalni, pracując nad sprawą kradzieży 500 litrów paliwa z ciężarówki, do której doszło w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia br. na jednej z tczewskich ulic, ustalili jakimi samochodami poruszali się sprawcy, kto je użytkuje i gdzie mogą przebywać.

- „W jednej z miejscowości na terenie powiatu gdańskiego zatrzymali do kontroli auto, którym mogli poruszać się sprawcy tej kradzieży. Kierujący samochodem 30-latek został zatrzymany, a w trakcie przeszukania samochodu okazało się, że w bagażniku przewoził puste kanistry oraz wąż gumowy” - informuje st. post. Małgorzata Górska z KPP w Tczewi. -Dzień później policjanci pionu kryminalnego ustalili miejsce przebywania drugiego mężczyzny mogącego mieć związek z tą kradzieżą i zatrzymali go w jednym z mieszkań w powiecie gdańskim”.

W wyniku przeszukania mieszkania mężczyzny, policjanci zabezpieczyli kilkanaście kanistrów z paliwem, węże gumowe oraz dwa wiadra z sadzonkami marihuany.

- „W trakcie ustaleń okazało się, że mężczyźni mogą mieć związek z kolejną kradzieżą, która miała miejsce w nocy z 30 czerwca na 1 lipca, wtedy to doszło do kradzieży 200 litrów paliwa z koparki zaparkowanej na terenie powiatu tczewskiego” - dodaje policjantka.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, a 24-latek odpowie dodatkowo za posiadanie środków odurzających. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP w Tczewie
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.