Wydanie nr 275/2022, Niedziela 2.10.2022
imieniny: pokaż (5 imion)Leodegar, Stanimir, Teofil, Nasiębor, Ursycyn
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

DK22. GDDKiA wybrała wykonawcę rozbudowy drogi na odcinku Królewo Malborskie – granica województw.

DK22. GDDKiA wybrała wykonawcę rozbudowy drogi na odcinku Królewo Malborskie – granica województw. fot. GDDKiA
Przyszłe prace budowlane gruntownie zmienią ponad 10 km odcinek drogi krajowej nr 22 pomiędzy Królewem Malborskim a granicą woj. pomorskiego i warmińsko-mazurskim. Trasa zyska nową nawierzchnię przystosowaną do ruchu ciężkich pojazdów, ale również ścieżkę pieszo-rowerową.

Najkorzystniejszą ofertę na prace budowlane przy rozbudowie tego odcinka drogi złożyło konsorcjum firm NDI (lider) i NDI Sopot (partner), które zadeklarowało się je wykonać za 175 639 062,41 zł.

Roboty budowlane wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie mają zostać ukończone w terminie nie dłuższym niż 19 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych).

- „Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników drogi oraz dostosowanie parametrów do wymaganej klasy technicznej – m.in. poprzez przystosowanie nawierzchni do obciążeń do 11,5 t/oś. Rozbudowa obejmie ok. 10,2 km drogi krajowej od granic administracyjnych Malborka do granicy województwa pomorskiego z warmińsko-mazurskim. Na trasie zostaną przebudowane skrzyżowania, skorygowane łuki poziome, spadki poprzeczne, przebudowany system odwodnienia i zbiorników retencyjnych. Ponadto zostaną przebudowane przepusty pod drogą krajową. Z zakresu prac wyłączono wcześniej przebudowane skrzyżowanie z drogą do lotniska w Królewie Malborskim” - zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Na całej długości odcinka zostanie zbudowana lub przebudowana ścieżka pieszo-rowerowa wraz z miejscem postoju oraz kanał technologiczny. Prace budowlane przewidują również przebudowę kolidującej z inwestycją infrastrukturą techniczną.

GDDKiA dodaje, że inwestycja przyczyni się do zwiększenia przepustowości układu drogowego oraz poprawy bezpieczeństwa (m.in. poprzez rozdzielenie ruchu kołowego, rowerowego i pieszego). Rozbudowa pozytywnie wpłynie również na jakość życia mieszkańców i środowisko naturalne, m.in. dzięki obniżeniu poziomu hałasu, drgań oraz redukcję ilości zanieczyszczeń emitowanych przez transport.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Maciej
Maciej 19.08.2022, 14:07
Twierdzili że budowa obwodnicy będzie droga, a co dopiero powiedzieć o tej w praktyce budowie ścieżki rowerowej - 175 mln to stanowczo za dużo.