Wydanie nr 275/2022, Niedziela 2.10.2022
imieniny: pokaż (5 imion)Leodegar, Stanimir, Teofil, Nasiębor, Ursycyn
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Policjanci wyjaśniają przyczyny poniedziałkowego wypadku autobusu i osobówki – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Policjanci wyjaśniają przyczyny poniedziałkowego wypadku autobusu i osobówki – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. KPP w Malborku
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 18 interwencji. Dotyczyły one m.in. zalanego mieszkania, poparzonego mężczyzny, niewielkiego zadymienia w samochodzie osobowym, usuwania owadów błonkoskrzydłych oraz konaru drzewa. Ratownicy wyjeżdżali do 7 pożarów – ścierniska, śmietnika, trawy, budynku w stanie surowym, zadymienia w budynku wielorodzinnym oraz nieszczelnego przewodu dymowego. Strażacy obsłużyli miejsce dwóch wypadków drogowych i prowadzili poszukiwania zaginionej osoby w rzece Nogat. Jedna interwencja dotyczyła kota na drzewie.

Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło w poniedziałek, 8 sierpnia br. na drodze krajowej nr 55 na ulicy 500-lecia w Malborku. W zdarzeniu uczestniczyły samochód osobowy marki Seat Ibiza oraz autobus marki Solaris. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący Seatem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z autobusem miejskim. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Kierujący Seatem oraz pięciu pasażerów autobusu zostało przewiezionych do szpitala. Śledczy będą szczegółowo wyjaśnić przyczyny i okoliczności tego wypadku.


Zalane mieszkanie na ul. Sienkiewicza.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 1 sierpnia br. w jednym z budynków wielorodzinnych przy ul. Sienkiewicza w Malborku. O godz. 09:22 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o zalaniu mieszkania.

Po dojeździe jednego zastępu JRG Malbork zastano lokatora mieszkania na parterze budynku mieszkalnego wielorodzinnego, którego lokal zalewany jest z mieszkania znajdującego się powyżej. Nie było lokatorów mieszkania, z którego woda przedostawała się piętro niżej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawieniu drabiny nasadkowej z dwóch przęseł i wejściu ratowników do mieszkania przez uchylone drzwi balkonowe. Po otwarciu drzwi wejściowych, do mieszkania wszedł patrol policji. W mieszkaniu nikogo nie było. Po ustaleniu przyczyny niekontrolowanego wypływu wody (uszkodzony wąż doprowadzający wodę do toalety w łazience) i zakręceniu zaworu wody oraz ustaniu przyczyny zdarzenia, po 39 min. zakończono działania, w których łącznie udział wzięło 4 ratowników i 2 funkcjonariuszy policji.

 

Poszukiwania zaginionej osoby na rzece Nogat.

W piątek, 5 sierpnia br. o godz. 22:08 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o przeszukanie rzeki Nogat pod kątem osoby zaginionej.

Po dojeździe pięciu zastępów JRG Malbork, grupy wodno-nurkowej z Gdańska oraz zastępu OSP Stogi zastano dozorcę miejskiego kąpieliska, który wskazał pozostawione przy kąpielisku ubrania dziecięce (buty, spodenki, koszulka, czapka). Policja była obecna na miejscu zdarzenia.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeszukaniu linii brzegowej oraz terenu przyległego do kąpieliska. Ratownicy weszli do wody i sukcesywnie przeszukiwali dostępne dno rzeki. Po dojeździe do miejsca zdarzenia specjalistycznej grupy wodno-nurkowej z Gdańska, jeden z nurków wszedł do wody i przeszukiwał część kąpieliska w obrębie pomostu. Po 3 godz. 19 min. działania przerwano z powodu pory nocnej oraz braku potwierdzenia zdarzenia.

W działaniach udział łącznie wzięło 13 ratowników JRG Malbork, 6 ratowników OSP Stogi, 4 ratowników z grupy SGRW-Ntowników oraz 8 funkcjonariuszy policji.

 

Pożar budynku w stanie surowym w Grobelnie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 7 sierpnia br. w Grobelnie gm. Malbork. O godz. 20:07 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o pożarze budynku w stanie surowym.

Po dojeździe trzech zastępów JRG Malbork oraz OSP Stogi zastano pożar dachu budynku w stanie surowym. Dach o konstrukcji drewnianej pokrytej papą. Brak doprowadzonych mediów. Właściciel oraz policja byli na miejscu zdarzenia.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu przez ratowników w aparatach OUO dwóch prądów wody na palący się dach. Dwóch ratowników weszło do wnętrza budynku w celu dogaszenia elementów konstrukcyjnych dachu. Po przeszukaniu pomieszczeń przy użyciu kamery termowizyjnej (brak osób postronnych), ugaszeniu pożaru i przewietrzeniu pomieszczeń za pomocą wentylatora, po 1 godz.32 min. działania zakończono.

W działaniach udział brały: 3 zastęp z JRG Malbork w sile 8 ratowników, OSP Stogi w sile 4 ratowników, OSP Miłoradz w sile 5 ratowników oraz patrol policji w sile 2 funkcjonariuszy.

 

Czołówka osobówki z autobusem elektrycznym na 500-lecia w Malborku.

W poniedziałek, 8 sierpnia br. po godzinie 15.00 dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem samochodu osobowego i autobusu miejskiego, do którego doszło na drodze krajowej nr 55 na ulicy 500-lecia w Malborku. Natychmiast na miejsce przyjechali policjanci i inne służby ratunkowe.

- „Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że jadący w kierunku Sztumu 23-letni kierowca osobowego Seata prawdopodobnie zasłabł za kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z autobusem miejskim” - wyjaśnia podkom. Katarzyna Marczyk z KPP w Malborku.

Mundurowi blisko 3 godziny pracowali na miejscu wypadku. Funkcjonariusze przesłuchali świadków i wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady i sporządził dokumentację fotograficzną.  Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana.  Policjanci zorganizowali objazdy przez ulicę Koszalińską i Rodziewiczówny. Mundurowi wykonali badania stanu trzeźwości kierowców, które wykazało, że mężczyźni byli trzeźwi.

- „W wyniku tego zdarzenia obrażeń doznał 23-latek kierujący Seatem oraz pięciu pasażerów autobusu, w tym dziecko. Teraz śledczy, na podstawie zebranych śladów, będą szczegółowo wyjaśniać jakie były przyczyny i okoliczności tego zdarzenia” - dodaje podkom. Katarzyna Marczyk.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności i rozwagi na drodze.

 

 

 

 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork oraz podkom. Katarzyna Marczyk z KPP w Malborku

Zdjęcia: KPP w Malborku

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jan
Jan 09.08.2022, 12:50
"Policjanci wyjaśniają przyczyny poniedziałkowego wypadku autobusu i oaobówki – weekendowy raport malborskich służb mundurowych."

Kto to pisał?.Johny Brawo
Johny Brawo 09.08.2022, 13:44 (odpowiedź do Jan)
nie ty