Wydanie nr 275/2022, Niedziela 2.10.2022
imieniny: pokaż (5 imion)Leodegar, Stanimir, Teofil, Nasiębor, Ursycyn
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Kilka osób rannych po czołówce osobówki z autobusem elektrycznym.

Malbork. Kilka osób rannych po czołówce osobówki z autobusem elektrycznym. fot. widz TvMalbork.pl
Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie na drodze krajowej nr 55 na ul. 500-lecia w Malborku. Samochód osobowy marki Seat czołowo zderzył się z autobusem miejskim. Kilka osób trafiło do szpitala.

W poniedziałek, 8 sierpnia br. po godz. 15.00 na ul. 500-lecia w Malborku w pobliżu Cmentarza Wojennego Wspólnoty Brytyjskiej doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca osobowego Seata jechał w kierunku Sztumu. W pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka elektrycznym autobusem miejskim MZK linii nr 1.

Jak podaje podkom. Katarzyna Marczyk z KPP w Malborku, policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierowca osobówki prawdopodobnie zasłabł i dlatego zjechał na przeciwległy pas ruchu. Kilku pasażerów autobusu skarżyło się na urazy, dwie osoby zostały wyniesione przez strażaków na deskach ortopedycznych. Do szpitala trafił kierowca osobówki i pięciu pasażerów autobusu, w tym dziecko.

W działaniach udział wzięły 2 zastępy JRG Malbork i zastęp OSP Stogi. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator w osobówce i dezaktywowali akumulatory w autobusie. Razem z ratownikami medycznymi udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym osobom i przekazywali dojeżdżającym sukcesywnie Zespołom Ratownictwa Medycznego.

Na czas trwania akcji ratunkowej droga krajowa nr 55 w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy ul. Kochanowskiego i aleją Sprzymierzonych.
 

 

 

 

Zdjęcia: widz TvMalbork.pl

Materiał wideo: Mariusz Hilse

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.