Wydanie nr 338/2022, Niedziela 4.12.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Klemens, Chrystian, Barbara, Krystian, Hieronim, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kierowca zabrany LPR po wypadku w Mątowach Wielkich – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 338/2022
  • 1 sierpnia 2022, 09:30
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
Kierowca zabrany LPR po wypadku w Mątowach Wielkich – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. Strażacka Grupa Szkoleniowa – KP PSP Malbork
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 7 interwencji. Dotyczyły one m.in. usuwania owadów błonkoskrzydłych oraz pomocy PRM. Ratownicy wyjeżdżali do jednego pożaru – toalety TOI TOI. Strażacy obsłużyli miejsce kolizji i dwóch wypadków drogowych. Jeden alarm okazał się fałszywy.


 

Osobówka uderzyła w drzewo w miejscowości Trępnowy.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 26 lipca br. w miejscowości Trępnowy gm. Nowy Staw. O godz. 09:39 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym samochodu osobowego.

Po dojeździe jednego zastępu JRG Malbork oraz zastępów OSP Miłoradz i OSP Nowy Staw zastano samochód osobowy marki Kia Picanto po uderzeniu w drzewo. Pojazd stał na środku drogi blokując ją w obu kierunkach. Osoba poszkodowana samodzielnie opuściła pojazd przed przybyciem JOP.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe. Kierujący pojazdem odmówił początkowo pomocy medycznej. Policjanci wyznaczyli objazd. Ratownicy udzielili pomoc medyczną osobie poszkodowanej. Na miejsce przyjechał ZRM, któremu przekazano osobę poszkodowaną. Po przyjeździe pomocy drogowej, strażacy pomogli przy załadunku rozbitego samochodu na lawetę. Po neutralizacji płynów eksploatacyjnych, po 2 godz. 14 min. zakończono działania, w których udział wzięło łącznie 14 ratowników, 2 ratowników medycznych i 2 funkcjonariuszy policji.


 

Kierowca zabrany LPR po uderzeniu w drzewo w Mątowach Wielkich.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 30 lipca br. w miejscowości Mątowy Wielkie gm. Miłoradz. O godz. 10:31 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym samochodu osobowego.

Po dojeździe dwóch zastępów JRG Malbork oraz zastępu OSP Miłoradz zastano samochód osobowy po uderzeniu w przydrożne drzewo. Mężczyzna kierujący pojazdem pozostał w aucie. Pojazdem podróżował wyłącznie kierowca. Poszkodowany był nieprzytomny z zachowanymi czynnościami życiowymi. Samochód znajdował się na poboczu drogi na lewym boku. Przód pojazdu wraz z przedziałem pasażerskim był mocno zdeformowany w wyniku uderzenia w drzewo, silnik znajdował się poza pojazdem. Ratownicy mieli utrudniony dostęp do osoby poszkodowanej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz stabilizacji pojazdu. Przy użyciu sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do osoby znajdującej się w pojeździe. Udzielili MDR osobie poszkodowanej. Ratownicy wyznaczyli miejsca lądowania LPR i ewakuowali poszkodowanego przy użyciu noszy - typu deska. Przekazali poszkodowanego ZRM. Na zakończenie działań pomogli przy załadunku wraku samochodu na lawetę oraz dokonali sorpcji wyciekłych płynów eksploatacyjnych.

- Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 30-letni mieszkaniec powiatu malborskiego, kierując samochodem marki Audi, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Kierowca z poważnymi obrażeniami został przetransportowany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala” - informuje podkom. Katarzyna Marczyk z KPP w Malborku. - „Mundurowi przez ponad dwie godziny pracowali na miejscu wypadku. Funkcjonariusze sporządzili oględziny, technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, sporządził dokumentację fotograficzną i szkic sytuacyjny. Teraz śledczy na podstawie zebranych śladów będą szczegółowo wyjaśniać jakie były przyczyny tego wypadku”.


 

Po 3 godz. 29 min. zakończyli działania, w których udział wzięło łącznie 13 ratowników, 5 ratowników medycznych oraz 3 funkcjonariuszy policji.


 


 


 


 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork

Zdjęcie: Strażacka Grupa Szkoleniowa – KP PSP Malbork

 

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.