Wydanie nr 173/2024, Piątek 21.06.2024
imieniny: pokaż (12 imiona)Teodor, Domamir, Demetria, Lutfryd, Alojza, Alojzy, Marcja, Rudolf, Rudolfina, Alicja, Rudolfa, Chloe
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dąbrówka Malborska. Skoczek spadochronowy podczas lotu miał problemy techniczne?

Dąbrówka Malborska. Skoczek spadochronowy podczas lotu miał problemy… fot. OSP Dąbrówka Malborska
W poniedziałkowy, letni wieczór, gdy niebo było przejrzyste mieszkańcy okolic Nowej Wsi Malborskiej czy Dąbrówki Malborskiej byli świadkami skoków spadochronowych kilkuosobowej grupy. Nie zdarza się często, by móc obserwować skoki o tak późnej porze. Jednak w pewnym momencie niektórzy z obserwatorów z niepokojem śledzili lot jednego z nich. A potem zawyły syreny.

W poniedziałek, 25 lipca br. po godz. 20.00 na niebie można było obserwować skoki spadochronowe kilkuosobowej grupy. Mieszkańcy okolicznych miejscowości (Dąbrówka Malborska czy Nowa Wieś Malborska) mogli podziwiać odwagę i kunszt w pilotażu. Jednak w pewnym momencie wydawać by się mogło, że jeden ze skoczków boryka się z jakimś problemem.

- „Około godz 20.40 skakała z wysokości ok. 2,5 tys. metrów grupa 6 skoczków spadochronowych nad ok. Dąbrówki Malborskiej. Na tzw. latających skrzydłach dolatywali nad wojskowe lotnisko. Z ostatniej szóstki 4 poleciało nad lotnisko, natomiast jeden miał częściowo otwarty spadochron, tzw. kalafior i dość szybko spadał. Spadającego kolegę obserwował ostatni ze skoczków, który wylądował w okolicach Dąbrówki. Natychmiast zawyła syrena p.poż. na lokalnej remizie i w ciągu 20 minut przyjechały dwie karetki ze Sztumu. Prawdopodobnie rozegrał się dramat nad lokalnym terenem” - napisała do naszej redakcji jedna z osób obserwująca poniedziałkowe niebo.

Po przeczytaniu tych dramatycznych słów, zadzwoniliśmy do sztumskiej Komendy Powiatowej Policji, by dowiedzieć się, czy rzeczywiście doszło w poniedziałek do tragedii.

W rozmowie telefonicznej st. asp. Karolina Gastoł – Zawicka, oficer prasowy KPP w Sztumie przyznała, że wpłynęło zgłoszenie i na miejsce zdarzenia wysłany został patrol. Jednak do niczego złego nie doszło. Nikomu nic się nie stało. Dodała, że były to zaplanowane ćwiczenia wojskowe.

Na portalu społecznościowym OSP Dąbrówka Malborska natknęliśmy się na informację dotyczącą tego zdarzenia. Strażacy ochotnicy napisali, że w ciągu 3 minut od zawycia syreny zastęp gotowy był do wyjazdu. Na miejscu okazało się, że jest to na szczęście fałszywy alarm - „kamień spadł nam z serca” - podkreślali.

KP PSP w Sztumie doprecyzowała, że na terenie Dąbrówki Malborskiej spadł spadochron odpięty przez spadochroniarza wojskowego w czasie ćwiczeń z JW4026. Brak zagrożenia. Jeden ze spadochroniarzy wylądował po odpięty spadochron”.


Poprosiliśmy również 22. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Malborku o komentarz w tej sprawie. Czekamy na odpowiedź.

 

 

 

 

Zdjęcia: OSP Dąbrówka Malborska

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
KAT.
KAT. 29.07.2022, 18:16
Lotniskowe wróble ćwierkają, że skoczek leczy uszkodzoną nogę i obręcz barkową.
KAT.
KAT. 28.07.2022, 17:23
Po poniedziałkowym lądowaniu skoczka na zapasowym spadochronie do dnia dzisiejszego nie wznowiono lotów LET - 410, z którego wykonywano skoki. Dziwić może milczenie władz 22 BLT, gdyż skoczek po lądowaniu awaryjnym musi w ciągu 24 godzin złożyć raport z zaistniałej sytuacji. Dobrze, że odpowiednie wyszkolenie skoczka pozwoliło zapobiec tragedii.
uslugi
uslugi 27.07.2022, 07:26
A już myślałem, że to znany malborski cham, paralotniarz, pan Andrzej K.