Wydanie nr 60/2024, Czwartek 29.02.2024
imieniny: pokaż (6 imion)Ariusz, Roman, Dobrosiodł, August, Lutosław, Teofil
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Miejska fontanna pod czujnym okiem króla Kazimierza Jagiellończyka.

Malbork. Miejska fontanna pod czujnym okiem króla Kazimierza Jagiellończyka. fot. Dawid Marszałkowski, stażysta TvMalbork.pl
Ostatni dzwonek w szkołach już zadzwonił, co oznacza długo wyczekiwane wakacje. Każdy kto może sobie na nie pozwolić na pewno już korzysta z dużej ilości wolnego czasu. Jednocześnie młodzież, jak i starsi na pewno korzystali chociaż raz w życiu z malborskiej fontanny jako miejsca do schłodzenia ciała lub spokojnego odpoczynku na ławkach.

Wakacje trwają już ponad 20 dni. Niektórzy wyjechali za granicę, inni zaś pojechali zwiedzać Polskę, a reszta została w swoich domach. Oprócz Zamku Krzyżackiego, licznych boisk, spływów kajakowych czy chociażby kąpieliska miejskiego, to gdzie jeszcze można spędzić czas?

Od niedawna zaczęła znowu działać miejska fontanna na placu z królem Kazimierzem Jagiellończykiem na ulicy Kościuszki w Malborku, do której można przyjechać rowerem lub ostatnio przywiezionymi hulajnogami, żeby się ochlapać lub odpocząć. Jednak opinie na temat korzystania i kąpania się w fontannie są podzielone. Dlatego udałem się na miasto, by zapytać mieszkańców o ich opinie.

Z materiału wideo można wywnioskować, że mimo ostrzeżeń Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Malborku opinie są różne. Wiadome dla wszystkich jest to, że woda płynie w obiegu zamkniętym oraz nie jest wymieniana. Woda, w którą wbiegają i chlapią się małe dzieci i nie tylko, może zawierać niezliczoną liczbę bakterii przenikających nie tylko poprzez jamę ustną, ale również przez sam kontakt ze skórą.  Wpływ na jakość wody mają również czynniki zewnętrzne, tj. zanieczyszczenia z ulic, chodników, ale również od zwierząt tj. ptaki, psy czy koty oraz od ludzi. Korzystając z nich warto pamiętać o tym, że fontanna jest elementem architektury miasta i niekoniecznie miejscem do zabawy w niej. Mimo tego, ile frajdy wbieganie do wody daje najmłodszym. Lepszym i na pewno bezpieczniejszym pomysłem będzie skorzystanie z kąpieliska miejskiego lub krytych basenów.

 

 

Materiał przygotował: Dawid Marszałkowski, stażysta TvMalbork.pl

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.