Wydanie nr 40/2023, Czwartek 9.02.2023
imieniny: pokaż (4 imiona)Apolonia, Cyryl, Marian, Sulisława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Zgłoś swój produkt i walcz o Bursztynowy Laur Marszałka Województwa Pomorskiego.

Malbork. Zgłoś swój produkt i walcz o Bursztynowy Laur Marszałka Województwa… fot. pomorskie.eu
Starostwo Powiatowe w Malborku zachęca do wzięcia udziału w Konkursie Kulinarnym o Bursztynowy Laur Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie Smaki”. Mogą wziąć w nim udział m.in. producenci żywności, gospodarstwa rolne, koła gospodyń wiejskich czy szkoły gastronomiczne. Uczestnicy zmierzą się w pięciu kategoriach, w których oceniane będą przetwory mięsne, owocowe i warzywne, wypieki oraz napoje. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 sierpnia br.

Celem konkursu jest identyfikacja i gromadzenie wiedzy o produktach wytwarzanych z poszanowaniem regionalnych tradycji, eksponowanie wartości pomorskiej kultury z jej regionalną różnorodnością i dziedzictwem lokalnych społeczności oraz promocja produktów żywnościowych specyficznych dla regionu pomorskiego. Ponadto konkurs służy budowaniu atrakcyjnej marki kulinarnej regionu.

W konkursie mogą uczestniczyć przedsiębiorcy, którzy na terenie województwa pomorskiego prowadzą działalność w zakresie produkcji żywności. Mogą to być również gospodarstwa rolne i agroturystyczne, koła gospodyń wiejskich czy szkoły gastronomiczne. Ich produkty będą oceniane w następujących kategoriach: produkty pochodzenia zwierzęcego, w tym przetwory mięsne, z ryb, mleczne i miody; produkty pochodzenia roślinnego, w tym przetwory owocowe, warzywne i z grzybami; produkty zbożowe i cukiernicze; napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz inne produkty, w szczególności łączące surowce roślinne ze zwierzęcymi. W każdej kategorii uczestnik może zgłosić maksymalnie pięć produktów.

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (w załączniku), a następnie jego skan przesłać pocztą elektroniczną na adres e-mail: dros@pomorskie.eu.

Zgłoszenia można też wysłać na adres korespondencyjny:

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Departament Środowiska i Rolnictwa
ul. Okopowa 21/27, 80-810 Gdańsk, z dopiskiem „Konkurs kulinarny” albo złożyć osobiście w siedzibie Departamentu Środowiska i Rolnictwa UMWP (ul. Augustyńskiego 2, Gdańsk, I piętro, sekretariat – pokój nr 100).

Termin na przesłanie zgłoszenia upływa 10 sierpnia br.

Finał konkurs odbędzie się 30 sierpnia br. w Gdańsku. 


 

Załączniki:

Regulamin konkursu, Formularz zgłoszenia (w wersji edytowalnej), Laury 2012-2021.


 


 

Informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku


 


 

Starostwo Powiatowe w Malborku
Przejdź do komentarzy

Załączone pliki do pobrania (3)

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.