Wydanie nr 59/2024, Środa 28.02.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Ludomir, Roman, Falibog, Gaja, Makary, Oswald, Kaja, August (w latach nieprzestępnych), Gajusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. I LO w Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii 2022.

  • Wydanie nr 59/2024
  • 19 lipca 2022, 11:42
  • Starostwo Powiatowe w Malborku
  • Wiadomości
Malbork. I LO w Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii 2022. fot. Starostwo Powiatowe w Malborku
Już 20 proc. uczniów szkół ponadpodstawowych korzysta ze wsparcia nauczycieli rozwijających ich kompetencje przyszłości. Zaangażowanie to doceniają organizatorzy Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii, ogłoszonego podczas Wielkiego Finału, który zgromadził w Warszawie prawie 3 tys. osób.

Ranking powstaje w oparciu o zaangażowanie uczniów w przedsięwzięcia kształtujące kompetencje przyszłości 4K: krytyczne myślenie, kreatywność, komunikacja oraz kooperacja i jako  jedyny w Polsce klasyfikuje szkoły średnie nie po wynikach matur, lecz po ich zaangażowaniu w przedsięwzięcia.  Uczniowie realizują prawdziwe projekty społeczne, rozwijając praktyczne kompetencje potrzebne w życiu zawodowym, po ukończeniu których uzyskują certyfikat z zarządzania projektami wydany przez Projekt Managment Institute ATP.

Ranking obejmuje w tym roku aż 371 szkół z całej Polski. I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Malborku od sześciu lat włącza się aktywnie w realizacje projektów, w tym roku  zajmując 181 miejsce.

Fundacja Zwolnieni z Teorii opracowując  ranking, pragnie  uhonorować zasługi szkół, które zauważają wartość w pozyskiwaniu praktycznych umiejętności obok wiedzy z podręczników, dając młodzieży przestrzeń do działania społecznego.

Wartością dla Sienkiewiczówki jest pozyskiwanie  praktycznych umiejętności obok wiedzy z podręczników, dając przy tym  młodzieży przestrzeń do działania społecznego.


 


 

Informacja i zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Malborku

Starostwo Powiatowe w Malborku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.