Wydanie nr 219/2022, Niedziela 7.08.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Licyniusz, Kajetan, Klaudia, Dobiemir, Dorota, Sykstus, Andromeda, Albert, Doryda, Licynia, Konrad, Donata
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat nowodworski. Jeździł przerobionym meleksem – dostał wysoki mandat.

  • Wydanie nr 219/2022
  • 4 lipca 2022, 15:23
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Powiat nowodworski. Jeździł przerobionym meleksem – dostał wysoki mandat. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
W okresie wakacyjnym na drogach możemy zaobserwować znaczny wzrost liczby meleksów. Turyści chętnie korzystają z tego typu transportu. Nowodworscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo osób przemieszczających się tego typu transportem, kontrolują uprawnienia kierujących oraz stan techniczny.

W sobotę, 2 lipca br. około godziny 18:00 policjanci z nowodworskiej drogówki kontrolowali meleksy i ich kierowców.

- „Okazało się, że jeden z kontrolowanych pojazdów ma zmiany konstrukcyjne silnika, zamiast elektrycznego silnika zamontowano w nim silnik spalinowy. Taki silnik pozwoli nawet do osiągnięcia prędkości 140 km/h, co w przypadku pojazdów typu meleks, jest niedozwolone. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a pojazd został odholowany” - informuje sierż. szt. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP w Nowym Dworze Gdańskim.

Pojazdy potocznie nazywane meleksami, to pojazdy z napędem elektrycznym, których prędkość maksymalna nie przekracza 25 km/h. Pojazdy elektryczne ze względu na konstrukcję są klasyfikowane na ogół do grupy pojazdów wolnobieżnych. Zgodnie prawem o ruchu drogowym pojazd wolnobieżny to pojazd silnikowy, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h z wyłączeniem ciągnika rolniczego.


 

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.