Wydanie nr 224/2022, Piątek 12.08.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Ponad 300 zgłoszeń po czwartkowej nawałnicy.

Malbork. Ponad 300 zgłoszeń po czwartkowej nawałnicy. fot. Widz TvRegionalna24.pl
Po nawałnicy, jaka przeszła nad powiatem malborskim w czwartkowy wieczór, strażacy odebrali ponad 300 zgłoszeń. Dotyczyły one głównie zalanych ulic, piwnic i posesji. Najczęściej strażacy interweniowali w Malborku.

Dawno nie było tak intensywnej ulewy, która w krótkim czasie spowodowała podtopienia wielu ulic i piwnic. Nawałnica, która przeszła w czwartek, 30 czerwca br. m.in. nad powiatem malborskim była na tyle intensywna i gwałtowna, że dyżurny SKKP w KP PSP w Malborku nie nadążał przyjmować zgłoszeń dotyczących szkód, jakie spowodowała. Na razie wiadomo, że przyjęto ponad 300 zgłoszeń, jednak strażacy podsumowanie zostawili na później, ponieważ piątkowy dzień również nie należał do najłatwiejszych – a jeszcze się nie skończył.

Z informacji, jakie docierały do nas od mieszkańców Malborka wiadomo, że najbardziej zalana została ulica Słowackiego i parkingi podziemne okolicznych budynków. Nie mniej intensywnie zalana została m.in. ul. Sienkiewicza.

Również niski parter budynku Szkoły Podstawowej w Gminie Malbork został zalany. Wodę wylewali pracownicy szkoły, którzy dzielnie walczyli z żywiołem. Podobnie jak w wielu miejscach, mieszkańcy sami próbowali pokonywać skutki tej nawałnicy.

Z informacji, jakie otrzymaliśmy od komendanta KP PSP w Malborku, st. kpt. Damiana Tomaszewskiego wynika, że ulewa spore szkody spowodowała w samym budynku komendy. Zalana została część budynku, w którym znajduje się m.in. siłownia i pralnia. W związku z tym, że zastępy straży walczyły ze skutkami ulewy na terenie powiatu, w strażnicy wodę usuwali m.in. pracownicy techniczni.

W usuwaniu skutków czwartkowej nawałnicy udział brały jednostki JRG Malbork oraz zastępy OSP z powiatu malborskiego i Wojskowa Straż Pożarna. Z uwagi na bardzo dużą ilość zgłoszeń o podtopieniach, w ramach Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego został utworzony pluton ratowniczo-gaśniczy ULEWA – Sztum, który pomagał naszym strażakom.


 

Filmy wideo i zdjęcia nadesłali nam widzowie.


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mieszkaniec płacący podatki
Mieszkaniec płacący podatki 04.07.2022, 09:24
Panie burmistrzu czas wywiesić białą flagę. Chociaż na koniec będzie honorowo.
Gosc
Gosc 02.07.2022, 08:12
kto odpowie za taki stan burzówek? - nie czyszczonych od lat. Kto poniesie odpowiedzialność za szkody? Budynki, auta, mienie w garażu, piwnicy?
Ziomal88
Ziomal88 02.07.2022, 07:43
I teraz nie będzie gadki że jest susza i brakuje wody??
Michał
Michał 01.07.2022, 16:40
Ja tylko czekam na podsumowanie ile zastępów wypompowywało wodę w Malborku i skąd