Wydanie nr 184/2022, Niedziela 3.07.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Heliodor, Jacek, Miłosław, Otto, Otton, Teodot, Tomasz, Leon, Anatol, Leona
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jak i gdzie kupić assistance krótkoterminowe?

Jak i gdzie kupić assistance krótkoterminowe? fot. Jak i gdzie kupić assistance krótkoterminowe?
Ubezpieczenie AC, czyli assistance dla wielu kierowców wydaje się nieopłacalne, gdyż potrafi znacząco powiększyć wysokość rocznej składki za ubezpieczenie. Jest ono jednak niesamowicie przydatne szczególnie podczas wakacyjnych wyjazdów. Dlatego na takie okazje towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowały specjalne oferty assistance krótkoterminowego. Gdzie i jak kupić taką polisę?
  1. Czym dokładnie jest krótkoterminowe assistance?

Ubezpieczenie komunikacyjne, jakim jest krótkoterminowe assistance to nic innego jak ubezpieczenie AC, którego polisa zawierana jest nie na okres roku jak ma to miejsce zazwyczaj, lecz na krótszy wskazany w umowie okres. Może ono być ważne na przykład przez tydzień, kilka tygodni czy też miesiąc. Ubezpieczenie AC pomaga w wypadku losowych zdarzeń, które wydarzyło się z naszej winy, ale też gdy na przykład pęknie nam opona, bądź rozładuje się akumulator.

Zawierając polisę na ubezpieczenie assistance kierowca może liczyć na pomoc w nagłych wypadkach, które mogą zdarzyć się podczas trasy. Jest to ubezpieczenie dobrowolne, które nie jest zbytnio regulowane tak jak na przykład ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, więc jego zakres zależy od tego jak skonstruowane będą Ogólne Warunki Ubezpieczenia, czyli w skrócie OWU.

  1. Gdzie znaleźć krótkoterminowe assistance?

Decydując się na zakup polisy assistance najlepiej jest skorzystać z internetu. W dzisiejszych czasach wykupienie ubezpieczenia w sieci jest niesamowicie proste i mając wolną chwilę można ubezpieczyć swoje auto niemal z natychmiastowym skutkiem. Dobrym pomysłem może być na przykład sprawdzenie propozycji od ubezpieczycieli oferujących assistance krótkoterminowe na stronie ubezpieczamy-auto.pl.

  1. Dla kogo jest krótkoterminowe assistance?

Na zakup polisy krótkoterminowego assistance najczęściej decydują się kierowcy, których czeka wakacyjny wyjazd za granicę. Aby jednak taka polisa działała również w innych państwach musi zostać wybrana oferta, która działa zarówno w Polsce jak i w innych europejskich krajach, do których mamy zamiar się udać. Kierowcy chcący poznać więcej faktów na temat krótkoterminowego ubezpieczenia assistance mogą na przykład odwiedzić stronę https://ubezpieczamy-auto.pl/.

  1. Co oferują ubezpieczyciele w ramach krótkoterminowego assistance?

Zakres ochrony zależy tylko i wyłącznie od towarzystwa ubezpieczeniowego oraz wybranej oferty. Decydując się na krótkoterminowe assistance podróżne można jednak liczyć na przykład na pomoc w wypadku niewielkich awarii takich jak rozładowany akumulator, przebita opona, przepalone żarówki i inne niewielkie usterki, które mogą jednak uniemożliwić jazdę samochodem.

Oprócz tego w razie awarii można liczyć na kompleksową pomoc ze strony ubezpieczyciela, który nierzadko udziela pomocy informacyjnej, tłumacza, a także opłaca zakwaterowanie w razie awarii lub kradzieży auta na ustalony w polisie okres. W ten sposób można za darmo otrzymać nocleg oczekując na naprawę swojego samochodu przed wyruszeniem w dalszą drogę. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych mówi także na przykład o holowaniu na odległość zazwyczaj do 300-500 kilometrów.

/Decydując się na lepsze pakiety krótkoterminowego assistance jest nawet szansa na otrzymanie darmowego samochodu zastępczego na ustalony w OWU okres. W ofercie Warty ubezpieczeni kierowcy mogą na przykład wynająć auto zastępcze na 5 dni w razie awarii lub nawet do 10 dni w razie wypadku bądź kradzieży samochodu. Jest to świetna pomoc gdy trzeba załatwić wszelkie formalności związane z awarią bądź utraceniem auta poza granicami kraju.

Jak i gdzie kupić assistance krótkoterminowe?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.