Wydanie nr 184/2022, Niedziela 3.07.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Heliodor, Jacek, Miłosław, Otto, Otton, Teodot, Tomasz, Leon, Anatol, Leona
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

W pożarze w Stogach zginęła jedna osoba – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 184/2022
  • 20 czerwca 2022, 11:04
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
W pożarze w Stogach zginęła jedna osoba – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. OSP Stogi
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 13 interwencji. Dotyczyły one m.in. pomocy policji, zabezpieczenia lądowania lotniczego Pogotowia Ratunkowego, konaru na jezdni, zapachu gazu w mieszkaniu oraz gniazda os. Ratownicy obsłużyli miejsce potrącenia rowerzysty i wyjeżdżali do 6 pożarów, m.in. pustostanu, balotu słomy, garnka w mieszkaniu i domu jednorodzinnego.

 

Pożar pustostanu na Armii Krajowej w Malborku.

Do zdarzenia doszło w środę, 15 czerwca br. na ul. Armii Krajowej w Malborku. O godz. 22:01 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o pożarze pustostanu. Po dojeździe zastępów z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano pożar pustostanu, byłej stolarni. Ogień widoczny był na piętrze budynku. Policja była obecna na miejscu zdarzenia.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wejściu dwóch rot do środka budynku i podaniu dwóch prądów wody W-52 w natarciu oraz podaniu trzeciego prądu wody W-52 w natarciu na dach z kosza SCD 37.

Na miejsce zdarzenia dojechały zastępy OSP Stogi, OSP Miłoradz, WSP oraz OSP Stare Pole. Ratownicy podali czwarty prąd wody W-52 w natarciu na palący się budynek, oświetlili teren akcji, po czym ugasili pożar. Po przeszukaniu pogorzeliska oraz pracach rozbiórkowych nadpalonych elementów drewnianych, przekazali pisemnie miejsce zdarzenia policji. Na koniec działań sprawdzili budynek kamerą termowizyjną, która wskazała brak zarzewi ognia. Po 2 godz.33 min. zakończono działania, w których łącznie udział wzięło 27 ratowników, 2 funkcjonariuszy policji oraz 2 osoby z Pogotowia Energetycznego.

 

Pożar śmieci w pustostanie.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 16 czerwca br. O godz. 01:36 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku ponownie przyjął zgłoszenie o pożarze pustostanu. Po dojeździe zastępów z JRG Malbork i OSP Stogi do miejsca zdarzenia zastano palące się śmieci w pustostanie.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody W-52 na palące się śmieci. Po ugaszeniu pożaru, przeszukano pogorzelisko oraz sprawdzono kamerą termowizyjną - brak oznak pożaru. Po 46 min. zakończono działania, w których łącznie udział wzięło 14 ratowników i 2 funkcjonariuszy policji.

 

Potrącenie rowerzysty na Głowackiego w Malborku.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 18 czerwca br. na ul. Głowackiego w Malborku. O godz. 16:19 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty na drodze krajowej nr 55. Po dojeździe zastępu z JRG Malbork do miejsca zdarzenia, zastano mężczyznę potrąconego przez samochód osobowy marki Toyota Yaris. Na miejscu zdarzenia obecny był patrol policji. Poszkodowany mężczyzna z obrażeniami głowy i kończyny górnej prawej był w stanie ogólnym dobrym. Kierujący pojazdem osobowym bez obrażeń. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu rowerzyście oraz wypisaniu karty udzielonej pomocy medycznej. Po dojeździe ZRM, ratownicy przekazali osobę poszkodowaną, która została zabrana na szczegółowe badania do szpitala. Po przekazaniu miejsca zdarzenia policji, po 56 min. zakończono działania, w których udział wzięło 4 ratowników, 2 ratowników medycznych i 7 funkcjonariuszy policji.

 

Pożar domu jednorodzinnego w Stogach.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 19 czerwca br. w Stogach. O godz. 10:33 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego. Po dojeździe zastępów z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano pożar budynku mieszkalnego konstrukcji murowanej (dach kryty eternitem). Ogniem objęty był cały budynek. 2 osoby ewakuowały się przed przybyciem JOP, w tym kobieta i mężczyzna na wózku inwalidzkim.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wezwaniu Pogotowia Energetycznego w celu odłączenia zasilania do budynku, wejściu dwóch rot do środka budynku i podaniu dwóch prądów wody W-52 w natarciu oraz podaniu trzeciego prądu wody W-52 w natarciu na dach z kosza SCD 37. Na miejsce zdarzenia przyjechały zastępy OSP Stogi. Ratownicy przeszukali parter budynku. Wynieśli i schłodzili butlę z gazem Propan-butan z szybkiego natarcia. Ratownicy dotarli z kosza drabiny SCD37 na poddasze budynku i go przeszukali. Na poddaszu znaleźli zwłoki. Zadysponowano oficera operacyjnego. Po ugaszeniu pożaru, przeszukano pogorzelisko oraz przeprowadzono prace rozbiórkowe nadpalonych elementów drewnianych wraz
z dogaszaniem. Na miejsce zdarzenia dowieziono dodatkowe butle z powietrzem. Budynek sprawdzono kamerą termowizyjna - brak zarzewi ognia. Po dojeździe zakładu pogrzebowego, ewakuowano zwłoki z budynku na polecenie Prokuratora. Po pisemnym przekazaniu miejsca zdarzenia policji, po 5 godz. 20 min. zakończono działania, w których udział wzięło łącznie 21 ratowników, 8 funkcjonariuszy policji, 2 ratowników medycznych i 2 osoby z Pogotowia Energetycznego.


 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork

Zdjęcia: OSP Stogi

 

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.