Wydanie nr 231/2022, Piątek 19.08.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Bolesław, Ludwik, Emilia, Sykstus, Juliusz, Jan, Sebald , Julian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Elbląg. Sternik jachtu miał 2,5 promila alkoholu.

  • Wydanie nr 231/2022
  • 15 czerwca 2022, 13:47
  • KMP Elbląg
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Elbląg. Sternik jachtu miał 2,5 promila alkoholu. fot. zdjęcie poglądowe
Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego sternika jachtu. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także utrata wszelkich uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Kontrola policjantów z ruchu drogowego nie była przypadkowa.

- „Funkcjonariusze mieli wcześniej telefon z informacją, że do portu przybił jacht, którym kierował nietrzeźwy sternik. Informacja potwierdziła się. 51-letni mieszkaniec Fromborka miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także utrata wszelkich uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi” - wyjaśnia Jakub Sawicki z zespołu prasowego w KMP Elbląg.

Przebywając na danym obszarze wodnym musimy pamiętać o tym, że jego zarządca oczekuje od nas postępowania zgodnego z regulaminem. Jeśli nasze zachowanie wyraźnie wskazuje, że jesteśmy pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego, nie powinno nas zdziwić, jeśli nie zostaniemy wpuszczeni na teren albo zostaniemy poproszeni o jego opuszczenie. Jeżeli nie zastosujemy się do polecenia, to będzie to równoznaczne z popełnieniem wykroczenia sankcjonowanego karą grzywny.

Kara grzywny zostanie również nałożona na tego, kto będąc w stanie po użyciu alkoholu, nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi w ruchu lądowym statek lub inny obiekt pływający, niebędący pojazdem mechanicznym. Wszystkie te kwestie reguluje Ustawa z dnia 28 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych.

Policjanci przypominają, że woda to żywioł, który nie wybacza błędów. Nie przeceniajmy swoich umiejętności, nie łączmy aktywnego wypoczynku z alkoholem. Korzystajmy ze strzeżonych plaż i sprawdzonych miejsc.

Policjanci apelują również o ostrożność i zachowanie zdrowego rozsądku podczas wypoczynku nad wodą oraz przypominają, że tak jak kierowców na drogach, tak i żeglarzy na wodzie obowiązują przepisy i zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać. Policjanci w trakcie przeprowadzanych kontroli sprawdzają wymagane uprawnienia do korzystania z jednostek pływających oraz obowiązkowe wyposażenie. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na stan trzeźwości osób wsiadających za stery jednostek pływających.

 

KMP Elbląg
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Twój stary z nokii 3310
Twój stary z nokii 3310 18.06.2022, 15:20
Macie swój legalny przepyszny alkohol który robi z ludzi idiotów nadpobudliwych agresorów dalej karajcie dzieciaków za trawkę potem dziura w budżecie masakra w odpowiednim czasie uciekłem za granice to jest wstyd dla kraju patologia !