Wydanie nr 276/2023, Wtorek 3.10.2023
imieniny: pokaż (15 imion)Teresa, Gerard, Ewalda, Gerarda, Ewald, Kandyd, Eustachy, Sierosław, Częstobrona, Ermegarda, Irmegarda, Romana, Augustyna, Kandyda, Cyprian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pożar budynku gospodarczego w Kaczynosie – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 276/2023
  • 13 czerwca 2022, 09:11
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
Pożar budynku gospodarczego w Kaczynosie – weekendowy raport malborskich… fot. OSP Stare Pole
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 7 interwencji. Dotyczyły one m.in. alarmu z monitoringu i gniazda os. Strażacy wyjeżdżali do pożaru budynku gospodarczego i zabezpieczyli miejsca czterech wypadków drogowych.

 

Pożar budynku gospodarczego w Kaczynosie.

Do zdarzenia doszło w piątek, 10 czerwca br. w miejscowości Kaczynos. O godz. 00:33 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego. Po dojeździe zastępów OSP Stare Pole oraz JRG Malbork do miejsca zdarzenia, zastano pożar budynku gospodarczego konstrukcji murowanej kryty deską i eternitem.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej od budynku oraz podaniu dwóch prądów wody W-52 na palący się budynek. Ratownicy ewakuowali mienie z budynku (dwie pilarki spalinowe, piłę stołową do drewna, kosiarkę). Po ugaszeniu pożaru, strażacy przeszukali pogorzelisko, po czym rozpoczęli prace rozbiórkowe konstrukcji dachu. Po wszystkim skontrolowali miejsce kamerą termowizyjna - brak zagrożenia. Po pisemnym przekazaniu miejsca zdarzenia właścicielowi, po 1 godz.23 min. zakończono działania, w których udział wzięły 2 zastępy z JRG Malbork w sile 7 ratowników), 1 zastęp OSP Stare Pole w sile 6 ratowników, 2 funkcjonariuszy policji oraz 2 pracowników Pogotowia Energetycznego.

 

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork

Zdjęcia: OSP Stare Pole

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.